jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۹۹۱   ۰۴ دی ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۳

رئیس جمهور گفت: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آئین بهره‌برداری طرح‌های وزارت نفت، گفت: وقتی این صنعت عظیم را در کشور مشاهده می‌کنیم، در واقع قدرت ایران را می‌بینیم که این ملت بزرگ در همه زمینه‌ها از جمله در عرصه صنعت، اقدامات بزرگی انجام داده است.
 
سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شد
 
وی تصریح کرد: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند. کسی نمی‌تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه این ملت تحت تسلیم توطئه‌های دیگران قرار نمی‌گیرد.
 
رئیس جمهور ضمت تبریک میلاد حضرت مسیح بیان داشت: در روایات ما آمده در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) یکی از انبیائی که همراه ایشان می‌آیند حضرت مسیح هستند.
 
روحانی تاکید کرد:  کسی نمی تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه مردم ایران تسلیم توطئه‌های دیگران نمی شوند. امروز طرح‌هایی به ارزش یک میلیارد یورو آن هم در شرایط جنگ اقتصادی در یک روز در سه استان غربی کشور افتتاح شد.
 
تبریک روحانی به فرماندهان جنگ اقتصادی
 
روحانی ضمن تبریک به فرماندهان جنگ اقتصادی تصریح کرد: در طرح‌های پتروشیمی ۷۰ درصد ساخت ایران است و یک ضربه بزرگ به استکبار جهانی است که می‌خواست همه مردمایران در صف‌های طولانی نان باشند و کارخانه‌ها بسته باشد و یک همچین چیزی محقق نشد و اگر این جنگ ۳۰ سال هم به طول بیانجامد باز هم مردم ایستادگی می‌کنند.
 
 عُمر جنگ اقتصادی به پایان آمده است
 
وی تاکید کرد: عُمر این جنگ به پایان آمده و آن کسی که فرماندهی شرورانه این جنگ را بدست آورده بود در هفته‌های آخر عمر سیاسی خود است و این ملت سربلند خواهد بود. اینگونه تحریم‌ها از سوی شروری مثل ترامپ برای تحریم‌ شدگان افتخار است اما این ملت برای همیشه تاریخ زنده و سربلند خواهد بود همانطور که در طول تاریخ سربلند بوده است.
 
رئیس جمهور گفت: یک کار بزرگی از سال‌ها پیش برای یک خط بزرگ خوراک پتروشیمی در غرب کشور انجام شده بود. ما توانستیم پتروشیمی را از لحاظ وزنی و ارزشی به دوبرابر سال ۹۲ برسانیم. پیش از این پتروشیمی برای ما صرفاً ۱۱ میلیارد دلار ارزش داشت اما امروز این رقم بیش از دو برابر افزایش یافته است.
 
روحانی خاطر نشان کرد: علت اینکه خارجی‌ها از این دولت خیلی عصبانی هستند این است که ما در این دولت به خودکفایی‌هایی رسیدیم. ما قبلا بنزین و گازوئیل را وارد می‌کردیم اما الان صادر می‌کنیم.
 
این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داد
 
روحانی بیان داشت: خوشحالم این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داده است. ما برنامه‌ریزی برای سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ را هم می‌گوئیم و خط برای سال‌های بعد گذاشته‌ایم.
 
وی با تاکید بر اینکه در تکنولوژی روز به روز جلو می‌رویم، خاطر نشان کرد: آدم تا با چشم نبیند باورش نمی‌شود این جوانان و متخصصان ما چه کارهای عظیمی انجام داده‌اند. الان می‌بینیم در بخش کرونا وقتی می‌گوئیم شوینده، ونتیلاتور و آی سی یو؛ ما به هیچکدام از اینها برای واردات خارجی نیاز نداریم. ما در تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت هستیم.
 
رئیس جمهور با اشاره به نقش بازار در اقتصاد کشور بیان داشت: این بازار است که دعوت بکار می‌کند. بازار خارجی و داخلی هر دو مهم است. ما بحمدالله امروز بازار، تکنولوژی و مواد او.لیه را داریم.
 
تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است
 
وی با اشاره به اینکه دشمن در بخش نفت خواست درآمدهای نفتی را کاهش دهد، گفت: به تعبیر رهبری ما اول باید اثر تحریم نفتی را برداریم لذا دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد. تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است. ما باید آتش (تحریم) را هر چه سریعتر خاموش کنیم. ما نیاز به ترحم نداریم. اگر آمریکا دست از تحریم بردارد یعنی این‌که جنایت خودش را متوقف کرده‌است.
 
روحانی ادامه داد: یعنی کسی که جنایت می‌کرده جنایت را خودش متوقف کرده است یعنی کار غیرانسانی خودش را متوقف کرده است. البته به نفع دنیا هم است این طرح یعنی طرح توافق هسته‌ای به نفع همه جهان است. من به مردم عزیزمان نوید می‌دهم ما در سال آینده و پایان امسال، شرایط بهتری در معیشت و سلامت خواهیم داشت.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تا پایان سال به قول خود برای احیاء دریاچه ارومیه عمل خواهیم کرد، افزود: بسیاری با اهداف مورد نظر دشمن تحریم شده‌اند، اما بیشتر هدف آن‌ها در جنگ اقتصادی تحریم بخش های نفت و بانکی بوده که این دو بخش مورد بمباران روزانه دشمن قرار گرفته است اما در عین حال این سرافرازان همچنان به خوبی ایستاده اند. امسال ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی را تا پایان سال افتتاح می کنیم.
 
وی بیان داشت: دشمنان دهها برنامه تشکیل دادند، آنها می گفتند، مگر می‌شود آب و گاز و برق مجانی شود،این اقدام تابه حال در دنیا اجرا نشده است، چگونه می‌خواهند در ایران  اجرا کنند.
 
رئیس جمهور در خاتمه گفت: با همه توان در سایه کم‌اثر کردن این تحریم و نابودی این تحریم هستیم البته همه باید دست به دست هم دهیم. قوای سه‌گانه، ارکان کشور و رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشای ما بود و در آینده خواهد بود و به مردم عزیزمان نوید می‌دهم که ان‌شاء الله سال آینده و پایان امسال روز به روز شاهد شرایط بهتری در معیشت، سلامت، تولید و در شکستن تحریم خواهیم بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر