jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۵۰۷   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۸

رهبر حزب اکثریت مجلس سنای آمریکا گفته در صورتی که جمهوریخواهان بعد از انتخابات دور دوم سنا اکثریت کرسی‌ها را حفظ کنند، برای اعضای کابینه پیشنهادی «جو بایدن» رأی‌گیری بر‌گزار خواهد کرد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، در حالی که گزینه‌های پیشنهادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی پُست‌های دولتی نیاز به تأیید مجلس سنا دارد، «میچ مک‌کانل»، رهبر حزب اکثریت این مجلس در مصاحبه‌ای متعهد شد در صورتی که بعد از انتخابات دور دوم جمهوریخواهان همچنان اکثریت را حفظ کنند، برای این گزینه‌های پیشنهادی رأی‌گیری برگزار خواهد کرد.

به نوشته وبگاه خبری-تحلیلی «هیل»، مک‌‌کانل که زودتر از بقیه مقام‌های جمهوریخواه دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیروزی بایدن در انتخابات را تبریک گفته بود در مصاحبه با روزنامه آمریکایی «کُری‌یور ژورنال» عنوان کرد که اعضای جمهوریخواه سنا را برای رأی‌گیری درمورد اعضای کابینه پیشنهادی بایدن حاضر خواهد کرد.

رهبر حزب اکثریت سنا که سابقه رابطه کاری خوبی با بایدن دارد، در ادامه گفت در صورتی که وی در سمت فعلی خود باقی بماند با بایدن رفتاری بهتر از رفتاری که «چاک شومر»، رهبر اقلیت سنا با ترامپ داشته خواهد داشت.

دور دوم انتخابات مجلس سنا روز پنجم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی ماه) بر‌گزار خواهد شد. این انتخابات در دور بر‌گزار می‌شود و تعیین خواهد کرد که کدام حزب، اکثریت کرسی‌های این مجلس را کسب می‌کند.

اظهارات مک‌کانل در حالی مطرح شده که «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا دو هفته گذشته گفته بود تا زمانی که چالش‌های انتخابات ریاست‌جمهوری حل نشده باشد این مجلس ممکن است صلاحیت گزینه‌های پیشنهادی بایدن برای تصدی سمت‌های مختلف در دولت آتی آمریکا را مورد بررسی قرار ندهد.

مجمع گزینندگان ایالات متحده آمریکا هفته گذشته پیروزی بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال را رسماً تأیید کردند با این وجود ترامپ همچنان از پذیرش شکست امتناع کرده و به مبارزه برای تغییر نتایج انتخابات ادامه می‌دهد.

ترامپ بامداد روز گذشته (سه‌شنبه به وقت تهران) با گروهی از قانونگذاران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد تا راهی برای پیشبرد ادعای تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری و لغو پیروزی بایدن پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر