jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۱۷۰   ۰۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۴

مقامات روسیه واکسن ضدکرونای ساخت این کشور را در برابر نوع جدید ویروس کرونا موثر می‌دانند.

title
 

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد یک مقام روسیه اعلام کرد واکسن اسپوتنیک V اثر بخشی لازم را در برابر نوع جدید ویروس کرونا دارد.

رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه روز دوشنبه اعلام کرد اسپوتنیک V، واکسنی که در ماه اوت در روسیه ثبت شد، در برابر نسخه جهش یافته کرونا ویروس کرونا موثر است.

وزیر بهداشت انگلیس ۱۴ دسامبر اعلام کرد که نوع جدیدی از ویروس کرونا ویروس "سارس کووید-۲" در کشور کشف شده است که در حال گسترش سریعتر از شکل اصلی اش است. او گفت: ویروس به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و بنابراین مسری‌تر است. ویروس جدید کرونا از کنترل خارج شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز پیشتر اعلام کرد نوع جدیدی از ویروس کرونا که قبلا در انگلیس پیدا شده بود در هلند، دانمارک و استرالیا و ایتالیا مشاهده شده است. ثبت نمونه‌هایی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در اروپا نگرانی‌های بسیاری را در خصوص تداوم همه گیری مرگبار ناشی از آن موجب شده است.

کارشناسان سلامت متذکر شده اند نوع جدید ویروس کرونا سریعتر از ویروسی که در حال حاضر شناخته شده در حال شیوع است، اما هنوز نمی‌توان در مورد خطر بزرگتر آن صحبت کرد. علاوه بر این، هیچ مدرکی وجود ندارد که جهش ویروس واکنش متفاوتی نسبت به واکسن نشان دهد.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۷۶ میلیون تن در دنیا عبور کرده است و این ویروس تاکنون ۱.۷ میلیون قربانی در سراسر دنیا گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر