jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۱۲۹۵۹۷۸   ۰۱ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۲

کتاب «فرزندم در سرزمین مجازی» عنوان آخرین مجلد از سه‌گانه نشر معارف در حوزه سلامت کودک و نوجوان است که به تازگی روانه کتابفروشی‌ها شده است.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از تسنیم ، دفتر نشر معارف به تازگی کتاب «فرزندم در سرزمین مجازی» را منتشر کرد. این کتاب تلاش دارد راهنمای مناسبی برای خانواده‌ها در شرایط خاص این روزها باشد.

حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی طی ماه‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط خاصی که پس از آن ایجاد شد، حضوری مستمر و هر روزه است. حضوری که گاه به رها کردن فرزندان در بازاری شلوع و پرخطر اما جذاب تبدیل می‌شود. با توجه به ارائه مطالب متنوع و گوناگون در فضای مجازی، نقش والدین در هدایت کودکان و نوجوانان و محافظت از آنها در برابر اطلاعات مخرب فضای مجازی نقشی تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است.

حال اگر در این میان به دلیل غفلت یا عدم آگاهی والدین، کودک و نوجوان در این فضا رها شود، چه رخ خواهد داد؟ والدین چگونه می‌توانند نقش هدایت‌گر در این مقوله داشته باشند؟ آیا کنترل کودکان و نوجوانان راهکار مناسبی است؟ و ... این‌ها پرسش‌هایی است که ممکن است ذهن بسیاری از والدین را طی ماه‌های اخیر به خود مشغول کرده باشد.

هرچند استفاده از فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان به امری عادی در سال‌های اخیر تبدیل شده است، اما متأسفانه کمتر از نگاه کارشناسی و پژوهشی به این مقوله توجه شده و کمتر کتابی است که به صورت تخصصی به این موضوع بپردازد.

کتاب «فرزندم در سرزمین مجازی» که اخیراً منتشر شده است، تلاش دارد بخشی از خلأهای ناشی در این حوزه را برطرف کند. این اثر شامل آموزش مهارت‌های لازم جهت مواظبت از فرزند و مدیریت او در فضای مجازی است تا کودک که قشری بی دفاع و ضعیف در آشفته بازار فضای مجازی است، به تنهایی در فضای مجازی رها نشود.

حفاظت از فرزندانمان در برابر خطرات فضای مجازی

کتاب «فرزندم در سرزمین مجازی» آخرین جلد از یک سه‌گانه است که در حوزه سلامت کودکان و نوجوانان نوشته شده است. دو جلد دیگر این مجموعه با عناوین «محرمانه با فرزندم» با تمرکز بر تربیت جنسی کودکان و «اقتصاددان فردا» با تمرکز بر تربیت کودک در حوزه اقتصادی پیش‌تر از سوی نشر معارف منتشر شده‌اند.

«فرزندم در سرزمین مجازی» به قلم مریم کوپایه‌ئیها زیر نظر زهرا آیت‌اللهی، دانش‌آموخته رشته روانشناسی و علوم تربیتی نوشته شده است. این کتاب در 160 صفحه و با قیمت 30 هزار تومان از سوی نشر معارف در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

مسافران خواب بی‌آرتی

مسافران خواب بی‌آرتی

اتوبوس‌های بی‌آرتی از وسط بزرگراه امام علی(ع) می‌گذرند. اگر اهل تهران باشید یا دست کم گذرتان به این شهر افتاده باشد لابد دیده‌اید.

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

جلوه‌های ولایت در شعر عرب

میراث شعر علوی در ادبیات عرب میراث عظیمی است، زیرا این ادبیات وسیله تمایز شعر شاعران شیعی از صدر اسلام تاکنون است.

گفتگو

بیشتر
عــامــه پسند

جمع‌بندی جشنواره فیلم فجر در گفت‌و‌گو با ایزدمهرآفرین، منتقد فیلم و فعال رسانه

عــامــه پسند

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر