title
با ورود بخش‌هایی از انگلیس از جمله لندن به سطح بالاتر محدودیت‌های کرونایی، نیروهای پلیس برای ممانعت از هجوم گسترده شهروندان برای خروج از پایتخت به کار گرفته شدند.
کد خبر: ۱۲۹۵۹۳۷

به گزارش جام‌جم آنلاین به گزارش فارس، با اعلام سطح چهار هشدار در پایتخت درخصوص شیوع ویروس کرونا، نیروهای پلیس برای جلوگیری از هجوم مردم به ایستگاه‌های قطار جهت ترک لندن به کار گرفته شدند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «گرند شاپس» وزیر حمل و نقل انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد با توجه به افزایش محدویت‌های کرونایی، نیروهای پلیس بیشتری به کار گرفته شده‌اند تا مانع از هجوم شهروندان برای ترک لندن شوند.

این عضو پارلمان انگلیس در واکنش به اقدام گسترده شهروندان برای فرار از لندن از آن‌ها خواست در خانه بمانند و از سفر اجتناب کنند.

شنبه شب تمامی بلیت‌های قطار در لندن به فروش رفت و مردم با ازدحام در ایستگاه‌ها، بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به سمت قطارها هجوم بردند. تصاویر منتشر شده از ایستگاه «سنت پانکراس» نشان می‌دهد موج عظیمی از مسافران در حال سرازیر شدن به سمت سکوی سوار شدن به قطاری به مقصد شمال انگلیس هستند.

شاپس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «متأسفانه سویه جدید کووید-۱۹ به میزان ۷۰ درصد قابلیت انتقال بالاتری دارد. پیروی از دستورالعمل‌های جهت برای محافظت از دیگر شهروندان و کادر درمانی امری حیاتی است».

وی تأکید کرد: «اگر در [منطقه] سطح چهار هستید نباید سفر کنید یا شب را بیرون از خانه بگذرانید. در خانه بمانید! افسران بیشتری را برای محافظت از مردم به کار گماشته‌ایم».

«مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس نیز امروز در مصاحبه‌ای، هجوم شهروندان برای خروج از لندن را حرکتی «کاملاً غیرمسئولانه» توصیف کرد و گفت: «مهم این است که هر فرد مسئولیتی دارد و بهترین کادوی کریسمس این است که در خانه بمانید و ویروس را منتقل نکنید».

هنگامی که از وی درباره وظیفه پلیس درباره ممانعت از خروج مردم پرسیده شد، پاسخ داد: «البته، این مسئولیت پلیس است که قانون را اجرا کند و قانون از ساعات اولیه امروز صبح لازم‌الاجرا است».

هنکاک در جلسه پارلمان بضمن هشدار درباره شیوع نوع جدید ویروس کرونا گفت که طی روزهای گذشته در سراسر لندن، «کنت» و مناطقی از «اسکس» و «هرتفوردشایر» افزایش شدید ابتلا به کرونا مشاهده شده، با این حال هیچ شواهدی وجود ندارد که این ویروس بیماری شدیدتری ایجاد می‌کند یا واکسن بر آن تاثیر نداشته باشد.

«بوریس جانسون» روز شنبه اعلام کرد مناطق شرق و جنوب شرق انگلیس از جمله لندن از ساعات اولیه امروز وارد سطح چهار هشدار می‌شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها