jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۸۰   ۰۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۸

با شروع تزریق واکسن بحث بر سر این که چه کسانی باید در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند شروع شده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین آمریکا این هفته واکسن کرونای شرکت فایزر را ارائه داد و ساندرا لیندزی، پرستار مراقبت های ویژه از مرکز پزشکی لانگ آیلند درنیویورک، اولین واکسن ویروس کرونا را در ساعت 9:23 صبح روز دوشنبه دریافت کرد.

با شروع تزریق واکسن بحث بر سر این که چه کسانی باید در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند شروع شده است.

کمیته مشورتی در زمینه روشهای ایمن سازی، یک گروه مشاوره ای برای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، توصیه رسمی خود درباره اینکه چه کسی باید در صف اول واکسن باشد، منتشر کرده است که به ترتیب زیر است: پرسنل بهداشتی، کارگران صنایع ضروری و حیاتی، افرادی که به دلیل شرایط پزشکی زمینه ای در معرض خطر بیماری کرونا قرار دارند و افراد 65 سال به بالا.

با این حال ، بر اساس گزارشی از لس آنجلس تایمز، افراد ثروتمندی در تلاشند تا زودتر به این واکسن دست پیدا کنند، آن هم با روشی عجیب. این افراد پیشنهاد می کنند "کمک های مالی" قابل توجهی به شرکت‌ها انجام دهند.

دکتر جف تول در یکی از اولین بیمارستانهایی که این واکسن را تهیه کرده است، کار می کند. او گفته است که یک فرد ثروتمند پیشنهاد کرده "کمک مالی" بزرگی به مرکز پزشکی Cedars-Sinai برای جلو افتادن در صف ویروس کرونا انجام دهد. فرد ثروتمند این گونه سوال خود را مطرح کرده است: "اگر من 25000 دلار به این مرکز کمک کنم، این به من کمک می کند تا در صف دریافت واکسن قرار بگیرم؟" 

پزشکان کالیفرنیایی ادعا می کنند که افراد مشهور دستیاران خود را به کلینیک های پزشکی فرستاده‌اند تا که در لیست اولویت‌های واکسن کرونا قرار بگیرند.

یک پزشک ناشناس ادعا کرده است: "آنها به معنای واقعی کلمه هر روز با من تماس می گیرند.نمی خواهند صبر کنند. می‌خواهند بدانند که چگونه می توانند سریعتر به واکسن برسند."

دکتر احسان علی ، که در بورلی هیلز مشغول است و مشتریان مشهوری دارد نیز می‌گوید که "هر روز صدها تماس" از افرادی داردکه می‌خواهند واکسن دریافت می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: