jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۵۹۰   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۷

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خواسته خانواده های شهدای سلامت از مردم را، رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی دانست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، گفت: در تهران، ۴۶ و در سایر استان‌ها ۲۰۰ شهید مدافع سلامت از کادر بهداشت و درمان و پشتیبانی وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: حجم قابل توجهی از همکاران مختلف در نظام سلامت در ۱۰ ماه گذشته به فرم سخت بیماری کرونا مبتلا شدند و عوارض طاقت فرسایی را تجربه کردند.
 
زالی با اشاره به خواسته خانواده‌های شهدای مدافع سلامت از مردم خواست بیش از گذشته به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها برای شکست زنجیره انتقال ویروس توجه کنند زیرا هیچ چیز به اندازه همدلی و همگامی مردم در تحقق این هدف نمی‌تواند کارساز و تأثیر گذار باشد.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از مردم خواست برای جلوگیری از خستگی و فرسودگی کادر بهداشت و درمان با رعایت موازین بهداشتی باعث کاهش بار بیماری و شکستن زنجیره ویروس شوند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش