jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۵۶۹   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۷

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار بازگشت دولت به مصوبه مجلس شدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، جلال محمودزاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قانون انتزاع، اظهار داشت: مجلس دهم قانونی تصویب کرده بود که بحث بازرگانی، ثبت سفارش و ترخیص و تنظیم بازار را به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته بود.
 
وی یادآور شد: اما در جلسه سران قوا تصمیم گرفته شد این اختیارات که مجلس قانوناً به وزارت کشاورزی داده بود دوباره به وزارت «صمت» بازگردانده شود که همین بازگشت اختیارات مشکلات زیادی از جمله موازی‌کاری بین این دو وزارتخانه را که نتیجه آن افزایش قیمت مرغ است به وجود آورده است.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه در بحث ساماندهی قیمت‌ها در بازار باید
اختیارات وزارت جهاد کشاورزی دوباره احیا شود و موازی‌کاری میان این وزارتخانه و وزارت صمت برطرف شود، گفت: در همین راستا 50 تن از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرده‌اند که دولت از مسیر قانونی خارج شده است و خواستار بازگشت به مصوبه مجلس هستند.
 
محمودزاده با بیان اینکه لازم است که وزارت کشاورزی در زمانی که نیاز به واردات محصولاتی داشت ثبت سفارش و وارد و خودش هم از گمرک ترخیص کند، ادامه داد: اختلافات بین وزارت صنعت و کشاورزی باعث شده است که نهاده‌های دامی 6 ماه در گمرک رسوب کند و تا زمانی که دولت به مصوبه مجلس بازنگردد و یک وزارتخانه یعنی وزارت جهاد کشاورزی را مأمور واردات تا توزیع نکند مطمئناً این مشکل ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت مرغ و سایر محصولات نیز بالا خواهد رفت مگر اینکه دولت تصمیم قاطع بگیرد و این وظایف را به وزارت کشاورزی بازگرداند؛ جهاد کشاورزی هم سریعاً واردات و ثبت سفارش را خودش انجام دهد و بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس با تأکید بر اینکه سوءمدیریت در بحث بازار باعث افزایش قیمت مرغ شده است، تصریح کرد: اگر مدیریت بازار باز هم به این شکل ادامه پیدا کند و موازی‌کاری‌ها بین این دو وزارتخانه ادامه یابد قیمت مرغ باز هم افزایش خواهد یافت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر