jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۳۴۸ ۲۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۲

فرمانده انتظامی آبادان از انهدام اعضای یک باند ۴ نفره سرقت به عنف خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از صدا و سیما مرکز آبادان ؛ سرهنگ سید محسن تقی زاده پیرامون جزئیات خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت تلفن همراه از طریق زورگیری با سلاح سرد در یکی از مناطق آبادان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
 
از تعقیب و گریز پلیس در نخلستان ها تا انهدام باند ۴ نفره سارقان زورگیر در آبادان
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان که یک باند ۴ نفره می‌باشند، با استفاده از سلاح سرد چاقو و تهدید عابران پیاده در یکی از مناطق حاشیه شهر آبادان اقدام به سرقت گوشی موبایل آن‌ها کرده و بلافاصله به سمت نخلستان‌ها متواری می‌شدند، در این راستا ماموران کلانتری ۱۱ ولیعصر پس از جمع آوری اطلاعات کافی، سرانجام محل اختفاء سارقان زورگیر را در نخلستانی واقع در نزدیکی شهرستان خرمشهر شناسایی کردند و پس از هماهنگی قضایی، محل اختفاء سارقان به محاصره پلیس درآمد، ۲ نفر از آن‌ها سریعا دستگیر، ۲ نفر دیگر که در نزدیکی محل اختفاء حضور داشته، به محض مشاهده ماموران متواری، که پس از تعقیب و گریز طولانی در نخلستان‌ها، هر دو نفر دستگیر شدند، تعداد ۵ دستگاه گوشی سرقتی، ۳ قبضه سلاح سرد چاقو و قمه از سارقان کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی آبادان در خاتمه با بیان اینکه سارقان دستگیر شده به ۸ فقره سرقت موبایل از طریق زورگیری و تهدید با سلاح سرد، ۴ فقره سرقت منزل، ۲ فقره سرقت مغازه، یک فقره سرقت داخل خودرو در مجموع به ۱۵ فقره سرقت اعتراف کردند گفت: دستگیری این باند ۴ نفره که آسایش را از اهالی منطقه سلب کرده بودند با واکنش مثبت شهروندان آن منطقه مواجه گردید و پس ازجمع آوری شکایات مالباختگان و تکمیل پرونده متهمان به مرجع قضایی معرفی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر