برای استفاده در بازی گرن توریسمو، مدل مفهومی جگوار ویژن SV به‌صورت تک نمونه تولید شده است. این مدل مجازی، پیش‌نمایشی از محصول احتمالی جگوار در کلاس ابرخودروهای برقی آینده محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۲۹۵۱۹۵
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، با ظهور ریمک به‌عنوان یک ابرخودروی الکتریکی که عملکردی فراتر از رقبا داشت، توجه به پیشرانه‌های برقی برای مدل‌های پرسرعت، افزایش یافت. حالا علاوه ‌بر ریمک، پینین فارینا، لوتوس و شرکت ژاپنی اسپارک نیز به تولید این نوع خودروها می‌پردازند. دیگر برندهای فعال در ساخت مدل‌های برقی، مثل تسلا، پورشه، آئودی و مرسدس بنز نیز برنامه‌هایی برای عرضه ابرخودروهای الکتریکی دارند.
 
جگوار از طرح مفهومی ابرخودروی برقی خود رونمایی کرد+عکس

جگوار، با تولید کراس‌اور تمام برقی آی‌پیس (i-pace)، خیلی زود در بازار مدل‌های الکتریکی مطرح شد و به شهرت رسید. این برند انگلیسی، برنامه‌ی جامعی برای توقف تولید مدل‌های بنزینی و عرضه محصولات متنوع برقی در آینده نزدیک دارد. با توجه به سابقه ۱۰۰ ساله‌ی جگوار در عرضه مدل‌های اسپرت و سوپراسپرت، تولید یک ابرخودروی تمام برقی توسط این شرکت نیز دور از انتظار نیست.
 
جگوار از طرح مفهومی ابرخودروی برقی خود رونمایی کرد+عکس

ساختار فنی در مدل مفهومی جگوار ویژن گرن توریسمو SV، دارای چهار موتور برقی مستقل روی هرچرخ است که مجموعا، ۱,۸۷۷ اسب‌بخار قدرت و ۳,۳۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. براساس شبیه‌سازی جگوار، این محصول می‌تواند سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۱/۶۵ ثانیه و نهایت سرعت ۴۱۰ کیلومتربرساعت داشته باشد.
 
جگوار از طرح مفهومی ابرخودروی برقی خود رونمایی کرد+عکس

طراحی ویژن SV ، ضمن الهام از مدل‌های سی تایپ (C-Type)، دی تایپ (D-Type) و XJR-9 و XJR-14، براساس مدل‌های حاضر در مسابقات فرمول E و شبیه‌سازهای دنیای واقعی انجام شده است تا آیرودینامیک بسیار خوب با قابلیت فنی یک ابرخودرو را فراهم کند. این محصول تحقیقاتی، ضریب درگ ۰/۳۹۸ و نیروی عمود بر سطح ۴۸۳ کیلوگرم در ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت دارد.
 
جگوار از طرح مفهومی ابرخودروی برقی خود رونمایی کرد+عکس
 
یک نمونه از مدل مفهومی جگوار ویژن گرن توریسمو در اندازه واقعی ساخته شده است که احتمالا قابلیت رانندگی ندارد. این محصول، در به‌روزرسانی آینده بازی گرن توریسمو برای کاربران پلی‌استیشن ارائه می‌شود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها