jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۴۱۷   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۴

در دیدار سفیر مسکو در بغداد با الاعرجی مطرح شد؛

تقویت همکاری‌های نظامی و امنیتی روسیه وعراق

سفیر روسیه در عراق در جریان دیدار با مشاور امنیت ملی این کشور در شهر «بغداد» با وی در خصوص تقویت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه های نظامی و امنیتی گفتگو کرد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر المعلوم گزارش داد «ماکسیم ماکسیموف» سفیر مسکو در بغداد با «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات عراق و منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، طرف‌های روسی و عراقی در جریان دیدار مذکور درباره لزوم برقراری امنیت در مناطق مرزی عراق گفتگو کردند. دفتر قاسم الاعرجی بیانیه‌ای را در خصوص دیدار مذکور منتشر کرد.

در بیانیه دفتر مشاور امنیت ملی عراق آمده است: قاسم الاعرجی در دیدار با سفیر مسکو در بغداد با وی درباره راهکارهای تقویت روابط دوجانبه به ویژه در حوزه‌های امنیتی و نیز مسأله امنیت و ثبات منطقه، گفتگو کرد.

این دفتر همچنین عنوان کرده است: طرف‌های روسی و عراقی بر لزوم تقویت همکاری‌ها میان دو طرف تأکید کردند. دفتر مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه خود تأکید کرده است که دو طرف بسیار امیدوار هستند که مناسباتشان در حوزه نظامی بیش از پیش گسترش یابد.

تأکید مقامات روسی و عراقی بر تقویت همکاری‌های نظامی و امنیتی میان یکدیگر در حالی است که ایالات متحده آمریکا طی ماه‌های گذشته بارها بغداد را تهدید کرده است که در صورت امضای توافقنامه‌های نظامی با مسکو، آن را مورد تحریم قرار می‌دهد.

مقامات ایالات متحده آمریکا تاکنون کارشکنی‌های زیادی را در مسیر خریداری سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ روسیه توسط عراق، انجام داده اند؛ اقدامی که اخیراً به شدت از سوی نمایندگان پارلمان عراق محکوم شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر