jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۴۲۴۰   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۸

گزیده ای از مهم ترین اخبار دنیای ورزش را در جام جم آنلاین بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار دنیای ورزش در چند خط است:

*نبرد بزرگ آنتونی جاشوآ و کوبرات پلوف در رینگ بوکس با برتری جاشوآ به پایان رسید. این بوکسور انگلیسی بابت این نبرد 10 میلیون پوند و حریف بلغاری و شکست خورده اش سه میلیون پوند پول گرفتند.

*افرن ریز بیلیارد باز 66 ساله فیلیپینی عنوان پردرآمدترین ورزشکار این رشته را در سال 2020 به خود اختصاص داد. این بیلیاردباز در سالی که گذشت در مجموع دو میلیون دلار از تورنمنت های مختلف کسب درآمد کرد.

*مجله ریسر در گزارشی به تبعیض های نژادی که رسانه های متعدد بین ورزشکاران سفیدپوست و سیاه پوست قائل می شوند پرداخته است. عکس و مطالب مربوط به ورزشکاران سیاه پوست همچنان خیلی کمتر از سفیدها در جراید و رسانه ها کار می شود و این نشان می دهد که افکار پوسیده تاریخ مصرف گذشته در رسانه های به اصطلاح مدرن هنوز دیده می شود. این تبعیض به خصوص در رشته هایی همچون شنا، ژیمناستیک، والیبال، والیبال و گلف مشهود است.

*نواک جوکوویچ تنیسور صرب که در سال 2020 به کرونا هم مبتلا شد عنوان برترین تنیسور سال جهان را به دست آورد.

*سایت اینساید اسپورت خبر داد که به دنبال حذف کاراته از المپیک احتمالا رشته های تکواندو و بوکس هم از این رقابت ها حذف شوند.

*دیلی استار خبر داد که چند ورزشکار مطرح و درجه یک بریتانیا همانند اندی مورای تنیسور، مک گرگور رزمی کار و ... خارج از نوبت واکسن کرونا خواهند زد.

*کنتو موموتا بدمینتون باز ژاپنی در سال 2020 با کسب درآمد 506 هزار و 900 دلار عنوان پردرآمدترین بازیکن این رشته را به دست آورد.

*مایکل فلپس شناگر افسانه ای المپیک به زودی در یک فیلم ایفای نقش خواهد کرد. این فیلم هالیوودی درباره تبانی های موجود در ورزش است.

*روسیه پردرآمدترین لیگ والیبال دنیا را در اختیار دارد. حداقل چهار بازیکن با قراردادهای بالای یک میلیون دلار در این لیگ بازی می کنند.

*مارس 2021 قرار است رقابت های دوومیدانی روی یخ در آلاسکا برگزار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر