jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۰۱۳   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۲۳

بوگاتی انواع شیرون و دیوو محصول سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ را برای به‌روزرسانی نرم‌افزار سیستم کنترل پایداری الکترونیک فراخوانده است. همچنین، چهار دستگاه با احتمال نقص میل‌گاردان مواجه هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، بوگاتی در نامه‌ای رسمی به نهاد ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA)، نقص در سیستم مدیریت کنترل پایداری الکترونیک (ESC) را برای ۷۹ نسخه از شیرون و شیرون اسپرت و دیوو ساخت ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ اطلاع‌رسانی کرده است. این خودروها ۲/۵ تا ۶ میلیون دلار قیمت دارند؛ اما از‌نظر فنی، مشابه هستند. احتمالا به ‌همین ‌دلیل ایراد در نرم‌افزار آن‌ها نیز تفاوتی ندارد و همگی فراخوانده شده‌اند. بنابر اعلامیه‌ی نهاد ایمنی بزرگراه‌های آمریکا، بوگاتی موظف است بدون دریافت هزینه‌ی اضافی محصولات خود را به‌روزرسانی نرم‌افزاری کند.
 
فراخوان بوگاتی برای نقص سیستم کنترل پایداری و میل‌گاردان+عکس

دومین ایراد دیده ‌شده در خودروهای بوگاتی به‌احتمال ترک‌خوردگی میل‌گاردان مربوط است. این نقص احتمالا فقط در چهار دستگاه بوگاتی شیرون و دیوو وجود دارد. شرکت تولیدکننده‌ی این قطعه در آلمان احتمال می‌دهد آلیاژ استفاده‌شده در میل‌گاردان مربوط به دیفرانسیل‌ عقب خودروهای بوگاتی که در روزهای مشخصی از پاییز امسال تولید شده‌اند، از استقامت کافی برای کار در شرایط رانندگی سخت بی‌بهره است.
براساس اعلام رسمی شرکت سازنده، احتمال شکست میل‌گاردان خودروهای مذکور بدون هشدار یا پیش‌آگهی وجود دارد. چنانچه این بخش متلاشی شود، قطعات فلزی از بوگاتی جدا خواهد شد و ایمنی دیگر خودروهای جاده‌ای یا عابران پیاده به‌خطر می‌افتد.
چهار دستگاه بوگاتی که احتمالا میل‌گاردان با آلیاژ تاییدنشده دارند، با هزینه‌ی شرکت سازنده به تعمیرگاه مجاز منتقل می‌شوند و پس از تعویض قطعه با نمونه‌ی اصلی، به مالک بازگردانده خواهند شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.