دادگاه عالی آمریکا دادخواست ایالت تگزاس و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ برای ابطال نتیجه انتخابات در ۴ ایالتی را که جو بایدن در آنها به عنوان پیروز اعلام شده است، رد کرد.
کد خبر: ۱۲۹۳۸۱۱
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، دادگاه عالی آمریکا دادخواست ایالت تگزاس و ستاد انتخاباتی ترامپ برای ابطال نتیجه انتخابات در ۴ ایالت را رد کرد.
 
در دادخواستی که توسط ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ به دیوان عالی آمریکا ارائه شده بود ابطال نتیجه انتخابات در ایالت‌های کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین درخواست شده بود.
سه قاضی مورد منصوب از سوی ترامپ در این دادگاه هم همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا با این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترامپ مخالفت کردند.
 
این تصمیم دیوان عالی آمریکا می‌تواند مهر پایانی برای هرگونه تلاش حامیان ترامپ جهت تغییر نتیجه انتخابات و پیروزی در آن باشد.
 
در شکایت ایالت تگزاس ادعا شده است که انتخاب الکتورهای مربوط به این چهار ایالت که بایدن در آنها پیروز شده است باید به دلیل تخلفات گسترده انتخاباتی باطل شود.
 
هر نامزدی که بتواند ۲۷۰ رأی این الکتورها را به دست بیاورد، پیروز انتخابات محسوب خواهد شد.
 
بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر گذشته سپری شده است اما دونالد ترامپ تا کنون حاضر به پذیرش نتایج نشده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها