jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۴۹۶   ۲۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۳

سفر استاندار یزد به شهرستان ابرکوه از مناطق آسیب دیده از بارندگی و سیل

علت حادثه سیل ابرکوه، تعرض به منابع طبیعی است/ با عاملین حادثه برخورد می‌کنیم

در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده در ابرکوه گفت: علت وقوع سیل و آب‌گرفتگی‌ها، دست بردن در نظم طبیعت و تعرض به منابع طبیعی است که برخورد با مسببین و عوامل به‌طور جدی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایسنا، «محمدعلی طالبی» که صبح امروز ضمن سفر به شهرستان ابرکوه از مناطق آسیب‌دیده از بارندگی و سیل در شهرهای مهردشت و ابرکوه، روستاهای بخش مرکزی و بهمن بازدید داشت، در نشست با مدیران این شهرستان، دستورات لازم را جهت ساماندهی وضعیت آسیب‌دیدگان و چاره‌اندیشی جهت جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی در بارندگی‌های آتی را صادر کرد.
 
علت حادثه سیل ابرکوه، تعرض به منابع طبیعی است/ با عاملین حادثه برخورد می‌کنیم
وی همچنین اظهار کرد: بخشی از وقایع اخیر در ابرکوه مربوط به برنامه‌ریزی نامناسب در سال‌های گذشته در بعضی دستگاه‌ها و بخشی نیز اقدامات غیرقانونی از طرف برخی کشاورزان و مالکان چاه‌های کشاورزی است که برخورد با عوامل این واقعه در دستور کار قرار دارد.
استاندار خاطرنشان کرد: متأسفانه خسارت‌های زیادی از این سیل در مناطق روستایی شهرستان مخصوص روستای فیروزآباد به بار آمده است که جبران آن هر چندسخت اما ناممکن نیست.
طالبی تأکید کرد: همه ظرفیت‌های قانونی در دستگاه‌های مختلف اجرایی استان را برای کمک به مردم عزیز در ابرکوه به کار می‌گیریم تا روند بازسازی با سرعت بیشتری انجام شود.
 
علت حادثه سیل ابرکوه، تعرض به منابع طبیعی است/ با عاملین حادثه برخورد می‌کنیم
وی ادامه داد: در رابطه با قلعه تاریخی فیروزآباد هم که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا دوباره این قلعه بازسازی و به یک مرکز گردشگری تبدیل شود.
وی تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم هشدارهای سازمان هواشناسی، به اهالی روستاها و محلات در رابطه با بارندگی اطلاع‌رسانی صورت نگرفته و ما امروز در گفت‌وگو با مردم متوجه این خلاء و ضعف شدیم که باید در این رابطه تمهیدات اساسی اندیشیده شود و مردم در جریان وقوع حوادث احتمالی قرار گیرند.
استاندار یزد در پایان نیز ابراز امیدواری کرد که این حادثه تلخ درس عبرتی برای همگان باشد که بعد از این، نسبت به هشدارها و پیش‌بینی‌ها دقت لازم را داشته باشند و در سطوح مختلف دهیاران، شهرداران و سایر مسئولان نیز بتوانند از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر