jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۴۷۹   ۲۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۷

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید غرب استقلال سیاسی روسیه را برنمی‌تابد و حتی از تلاش برای تغییر رژیم در این کشور ابایی ندارد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه اختصاصی با راشاتودی می‌گوید آمریکا و اروپا هنوز نمی‌توانند با این چالش که روسیه یک قدرت مستقل است کنار بیایند.

وی ادامه داد: روسیه منافع ملی خود را در اولویت قرار می‌دهد و حاضر است بر مبنای برابری و صداقت و در چارچوب قوانین بین‌الملل، مسائل مربوط به منافع ملی خود را با دیگر کشورها حل و فصل کند اما اجازه نمی‌دهد که این منافع نادیده گرفته شوند.

در عین حال، لاوروف افزود: این اصل (دفاع از منافع ملی) منجر به تنش می‌شود چرا که همتایان غربی می‌کوشند تا روسیه را از حق تصمیم‌گیری مستقلانه درباره آینده خود محروم کنند. تلاش‌هایی هم در راستای براندازی (تغییر رژیم) انجام می‌دهند و به سختی تمایل برای این اقدام را پنهان می‌کنند.

به گفته لاوروف، رویکرد مسکو در قبال درگیری‌هایی که گوشه و کنار جهان رخ می‌دهد؛ مورد قبول غرب نیست تا آنجا که می‌کوشند مانع از دستاوردهای خارجی روسیه شوند.

وی در این باره توضیح داد: اخیراً متهم شده‌ایم که با هدف تقویت جایگاه ژئوپلیتیکمان در تحولات بلاروس یا قره‌باغ مداخله کرده‌ایم. اما واقعیت این است که تحلیلگران اروپایی، آمریکایی و به ویژه انگلیسی جز از این چشم‌انداز قادر به ارزیابی روسیه نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

مهر باطل بر گفتمان سازش

مهر باطل بر گفتمان سازش

آنچه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد تکان‌ دهنده است. شهادت ده‌ها انسان بیگناه، از جمله تعدادی از کودکان در حملات وحشیانه رژیم‌ اشغالگر قدس، بار دیگر ماهیت این رژیم منحوس و نامشروع را مقابل همگان افشا کرده است.

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر