jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۴۳۲   ۲۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۳

اپل ظاهرا همکاری با شرکت «صنایع نیمه هادی تایوان» را برای تولید چیپ اصلی ماشین خودران خود کلید زده؛ خودرویی که احتمالا شبیه به محصولات تسلا خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، اپل مدت‌هاست سرگرم کار روی فناوری ماشین خودران است اما اخیرا فعالیت‌های خود را در این راستا شتاب بخشیده است. سرپرستی این پروژه که «تایتان» نام گرفته به «جان جیاناندریا» سپرده شده که مدیر بخش هوش مصنوعی این شرکت است و سابقه فعالیت در تسلا را هم دارد.
پیشتر گمان می‌رفت این پروژه روی توسعه فناوری خودران متمرکز باشد، هرچند گزارشاتی هم از مردد بودن این شرکت در مورد توسعه یک مدل کامل یا تولید کیتی برای تعبیه در خودروهای شرکت دیگر نیز به گوش می‌رسید. قبلا تیم کوک نیز تأیید کرده بود که اپل در حال کار روی نرم افزار ویژه‌ای است که به خودروها قابلیت هدایت خودکار را می‌دهد.
با توجه به فعالیت‌های اخیر اپل به نظر می‌رسد این شرکت در پی توسعه یک ماشین تمام و کمال است. آنطور که «دیجی تایمز» می‌گوید کوپرتینویی‌ها با همکاری TSMC سرگرم توسعه چیپ خودرو هستند و بدین منظور طرح‌ را‌ه اندازی واحد تولید را در آمریکا کلید زده‌اند. آنها همچنین مذاکره با تامین کنندگان بالا و پایین دستی در زنجیره تامین قطعات الکترونیکی خودروسازی را نیز شروع کرده‌اند.
 
اپل برای توسعه چیپ ماشین خودران، با TSMC همکاری خواهدکرد+عکس

براساس گزارش این نشریه تایوانی ماشین خودران اپل از نظر طراحی شبیه محصولات تسلا خواهد بود. هرچند دیجی تایمز مدل دقیق خودروی تسلا را مشخص نکرده است اما انتظار می‌رود که بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ شاهد معرفی این محصول جدید از سوی اپل باشیم.
پیشتر «مینگ‌-چی کو»، تحلیلگر سرشناس دنیای فناوری هم استفاده اپل از چیپ TSMCبرای ماشین خودران اپل را پیش بینی کرده بود. باید دید در نهایت اپل تولید یک ماشین را انتخاب می‌کند یا به ارائه فناوری خودران به خودروسازها قناعت خواهد کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.