jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۷۲۸   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۳

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه

نجات خرس جوان و توله‌هایش از استخر کشاورزی

ماموران محیط زیست کرمانشاه یک خرس و دو توله‌اش را که در یک استخر کشاورزی گرفتار شده بودند نجات دادند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از میزان، روز گذشته یک خرس مادر و دو توله‌اش در یک استخر کشاورزی واقع در منطقه حفاظت‌شده بیستون کرمانشاه گرفتار شدند.  ماموران محیط زیست پس از تغذیه خرس‌ها با مرغ و میوه، برای آنها پلکانی ساختند که خرس‌ها توانستند با استفاده از آن، شبانه از استخر خارج شوند.
 
نجات خرس جوان و توله‌هایش از استخر کشاورزی
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه در این باره به میزان گفت: روز گذشته یک خرس مادر و دو توله‌اش در یک استخر کشاورزی گرفتار شدند.
وی افزود: با تلاش محیط‌بانان، با استفاده از گونی‌های خاک، برای خارج شدن خرس‌ها، پلکانی ساختیم اما خرس‌ها به دلیل استرس زیاد برای خروج، از آن استفاده نکردند.
شیخ‌ویسی ادامه داد: از آنجا که احتمال می‌دادیم خرس‌ها شبانه با استفاده از این پلنکان از استخر خارج شوند، دو دوربین تله‌ای در مسیر خروج از استخر نصب کردیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه صبح که به محل مراجعه کردیم متوجه شدیم که خرس ماده و دو توله‌اش موفق شدند شبانه از استخر خارج شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه در پایان گفت: همکاران در حال بررسی فیلم‌های تله‌ای هستند و در صورتی که خروج خرس‌ها از استخر ضبط شده باشد فیلم را از طریق روابط عمومی اداره کل منتشر خواهیم کرد.
به گزارش میزان متاسفانه تا کنون بسیاری از گونه‌های حیات وحش از جمله خرس، گرگ، روباه، آهو و حتی انسان‌ها در پی گرفتار شدن در استخر‌های کشاورزی تلف شده‌اند. در حالی که کشاورزان موظف به ایمن‌سازی استخرها هستند اما در بسیاری از موارد، از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می‌کنند. طبق طرح حفاظتی در ساخت هر استخر، فنس کشی، نصب تابلوهای هشدار دهنده در هر چهار سمت، ایجاد جان پناه در کناره و نصب نردبان‌های شناور دائم در استخر بخشی از اقدامات قابل توجه است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر