jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۶۷۸   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۸

نمی‌توان انکار کرد که توربین‌های بادی منبعی قدرتمند و پاک برای تولید انرژی هستند، اما همیشه کسانی وجود دارند که سعی می‌کنند ما را متقاعد کنند که توربین‌ها نمی‌توانند انرژی کافی را برای تأمین انرژی موثر جوامع تولید کنند. اما این ادعا به زودی با توسعه پروژه "Vineyard Wind" در ماساچوست آمریکا رد خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از توسعه دهندگان این پروژه به تازگی اعلام کرده‌اند که از یک توربین بادی ساخته شرکت "جنرال الکتریک"(General Electric) موسوم به "GE Haliade-X" که احتمالاً بزرگترین توربین بادی در جهان است و دارای ظرفیت چشمگیر ۱۳ مگاواتی است، استفاده می‌کنند.

"لارس تی. پدرسن" مدیر عامل شرکت "Vineyard Wind" می‌گوید: انتخاب شرکت "جنرال الکتریک" به عنوان تأمین کننده توربین‌های مورد نظر ما به این معنی است که یک شرکت تاریخی آمریکایی نقشی حیاتی در توسعه اولین نیروگاه بادی دریایی در مقیاس تجاری در ایالات متحده بازی خواهد کرد. این یک لحظه بزرگ نه تنها برای آینده پروژه ما بلکه برای آینده صنعت انرژی پاک است که آماده رشد چشمگیر در دهه‌های آینده است.

این توربین جدید ۱۳ مگاواتی می‌تواند به زودی روزانه تا ۳۱۲ مگاوات ساعت برق تولید کند که هشت درصد بیشتر از بیشترین تولید قبلی توسط توربین ۱۲ مگاواتی "GE Haliade-X" در بندر روتردام هلند است. این توربین با تبدیل شدن به اولین توربینی که توانسته در ۲۴ ساعت ۲۶۲ مگاوات ساعت انرژی تولید کند که برای تأمین انرژی ۳۰ هزار خانه در منطقه کافی بود، یک رکورد جهانی ثبت کرده است و در صورت تحقق آنچه برای توربین جدید در آمریکا تخمین زده شده، رکورد جدیدی در این حوزه به ثبت خواهد رسید.

"جان راجرز" تحلیلگر انرژی، محاسبات مربوط به تولید انرژی این توربین جدید را انجام داد و دریافت که این توربین می تواند تمام انرژی مورد نیاز یک خانه را تنها در هفت ثانیه تولید کند. در عین حال، شرکت "جنرال الکتریک" ادعا می‌کند که این توربین تنها با یک چرخش می‌تواند تمام انرژی مورد نیاز یک خانه به مدت دو روز را تأمین کند.

در نهایت، از آنجا که این توربین‌ها بسیار قدرتمند هستند، تعداد کمتری از آنها برای تأمین انرژی مورد نیاز لازم است که به معنای تلاش و وقت و هزینه کمتر در ساخت آنها و فضای اشغالی کمتری توسط آنها است. بنابراین به نظر می رسد که آینده انرژی بادی واقعاً درخشان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو