jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۳۴۹   ۱۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۱

رییس سازمان امور دانشجویان از افزایش سهمیه فرصت‌های مطالعاتی داخل کشور به ۴۰۰ و افزایش ۲ برابری میزان مقرری دانشجویان در این زمینه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، مجتبی صدیقی درباره فرصت های تحقیقاتی در ایام کرونا، افزود: با توجه به مشکلات اعزام و خروج دانشجویان و نیز مشکلات اجرایی در راستای نرخ ارز، سهمیه زیادی برای اعزام دانشجویان به فرصت های مطالعاتی در ۶ ماه دوم سال جاری اختصاص پیدا نکرد.
وی در خصوص ادامه طرح فرصت های مطالعاتی داخل به عنوان جایگزین فرصت مطالعاتی خارج از کشور، گفت: سازمان امور دانشجویان فرصت های مطالعاتی داخل را توصیه کرد تا دانشجویان این فرصت ها را در دانشگاه های بزرگ تر بگذرانند. برای این منظور میزان مقرری دانشجویان برای فرصت های داخل، همچنین وجوه پرداختی حمایتی به دانشگاه ها برای استفاده این دانشجویان از آزمایشگاه ها افزایش یافت.
معاون وزیر علوم با بیان اینکه مقرری این فرصت ها برای ۶ ماه دوم سال ۲ برابر شده است، خاطرنشان کرد: محدودیتی برای سهمیه فرصت های مطالعاتی داخل وجود ندارد، از این رو امسال ۴۰۰ سهمیه فرصت مطالعاتی داخل کشور اختصاص یافت و دانشگاه ها از این سهمیه ها به طور کامل استفاده کردند.
رییس سازمان امور دانشجویان گفت: بسیاری از نیازهای دانشجویان برای اجرای پروژه ها با فرصت های مطالعاتی داخل کشور برآورده می شود. همچنین به جای اعزام یک دانشجوی دکتری به بورس خارج از کشور، هشت دانشجو می توانند از فرصت مطالعاتی داخل کشور استفاده کنند.
صدیقی درباره امکان ادامه فرصت مطالعاتی خارج از کشور افزود: اعزام به فرصت های مطالعاتی خارج از کشور برای مواردی که دانشجویان پروژه های اضطراری دارند، فقط به مدت ۶ ماه انجام می شود.
به گزارش ایرنا، از یک سال و نیم گذشته فرصت های مطالعاتی داخل کشور برای دانشجویان دکتری به دلیل نوسانات چشمگیر بهای ارز توسط سازمان امور دانشجویان صورت گرفته است. جدی بودن اجرای فرصت های مطالعاتی داخل تا جایی ادامه داشت که در دفترچه کنکور دکتری به دانشجویان اعلام شد فرصت های مطالعاتی داخل جایگزین بورس های خارج از کشور می شود.
در این شرایط تعداد دانشجویانی که در فاصله سال های ۹۳ تا ۹۷ از فرصت مطالعاتی خارج از کشور استفاده کردند، به کمتر از ۱۰۰ نفر رسید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو