jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۲۰۸   ۱۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۶

فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد که اعضای باند سارقان مامور نما که تحت تعقیب چند استان دیگر کشور بودند با ۵۰ فقره سرقت در البرز به دام افتادند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که در پی وقوع چندین فقره سرقت به شیوه اخاذی تحت عنوان مامور از سوی سرنشینان خودروهای مختلف از جمله زانتیا، سمند و پژو ۴۰۵ درسطح شهرستان کرج موضوع به صورت ویژه در دستور کارقرارگرفت.
 
دستگیری باند سارقان مامورنما با ۵۰ فقره سرقت در کرج
کاراگاهان در تحقیقات اولیه متوجه شدند که سارقان به عنوان مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر خود را معرفی و پس از بازرسی بدنی کارت شناسایی و عابر بانک آن ها را با رمز گرفته و متواری می شدند.
سردار محمدیان افزود: سارقان بلافاصله موجودی کارت افراد را خالی و مبالغ را صرف خرید کالا و طلا می کردند که با تلاش شبانه روزی پلیس هشت نفر از اعضای این باندکه دارای سابقه سرقت در استان های تهران و  قزوین بودند در البرز دستگیرشدند.
وی بیان داشت:  دربازرسی از مخفیگاه این افراد تعداد زیادی کارت بانکی و مقادیری طلا کشف شد.
فرمانده انتظامی البرز گفت: متهمان در اعترافات خود اذعان داشتند که با استفاده از خودروهای سواری جلوی خودروهای عبوری را گرفته و در پوشش مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر به بهانه خرید و فروش مواد مخدر کارت بانکی و مدارک شناسایی آنها را به سرقت می بردند.
وی  افزود: متهمان تاکنون به ۵۰ فقره سرقت در استان های البرز، تهران و قزوین اعتراف کرده اند که ۳۰ فقره آن در پوشش مامور بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی اموال مسروقه ۱۲ میلیار ریال برآورد شده و تاکنون ۱۵ مالباخته شناسایی و تلاش برای سایر مالباختگان ادامه دارد.
سردار محمدیان افزود: چنانچه افرادی به این شیوه مورد سرقت قرارگرفتند می توانند برای شناسایی و اعلام شکایت به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی ، ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر