jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۸۷۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۵

وزیر بهداشت در پیامی به سازمان ملل اعلام کرد:

شدیدترین تحریم‌های آمريکا علیه ایران در اوج شیوع کرونا (+فیلم)

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در پیام ویدیویی به نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد آمریکا در اوج شیوع کرونا شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در پیام ویدیویی به نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برای مقابله با کرونا گفت: در اوج شیوع کرونا، امریکا علیه ایران تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی جدیدی را وضع کرد و با ایجاد محدودیت‌های شدید در تبادلات مالی و بانکی؛ سلامت و بهداشت ایرانیان را به مخاطره انداخت.

سعید نمکی با اشاره به اقدامات مثبت جمهوری اسلامی ایران و تشریح عملکرد کمیته ملی مدیریت این بیماری خاطرنشان کرد:همکاری با سازمان بهداشت جهانی و سایر کشور‌ها برای مقابله با این بیماری اهمیت بسیار دارد.

نمکی تصریح کرد: ایران به اتباع و مهاجران دیگر کشور‌ها در ایران بویژه افغانستان در دوران شیوع کووید ۱۹ امدادرسانی کرده است.

وزیر بهداشت همچنین از سازمان ملل خواست طبق قطعنامه‌های پیشین امکان دسترسی عادلانه و بدون تبعیض کشور‌ها به دارو و واکسن کرونا را فراهم کنند.

در این نشست ویژه سازمان ملل بیش از ۱۵۰ نفر از سران و وزرای کشور‌ها از طریق پیام‌های ویدیویی از پیش ضبط شده، به بیان دیدگاه‌های خود درباره کووید ۱۹ پرداختند.

تعداد بازدید : 26
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر