jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۳۵۲   ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۲

ارتش کره جنوبی اولین آتش بار از سامانه دفاع هوایی بومی Cheongung II را دریافت کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، نیروی هوایی کره جنوبی اولین آتش بار از سامانه دفاع هوایی میان برد Cheongung II ساخت شرکت LIG Nex1 را تحویل گرفت. این سیستم دفاع هوایی با همکاری روسیه و با نگاهی به سامانه های S350 و S400 این کشور طراحی و ساخته شده است. یک آتش بار این سامانه معمولا شامل یک پرتاب گر 8 تیری از موشک ها است که به صورت عمودی شلیک شده و بخش دیگر یک رادار آرایه فازی غیر فعال در باند ایکس است که بردی در حدود 100 کیلومتر دارد. برد این سامانه در حدود 40 کیلومتر و ارتفاع درگیری آن در حدود 15 کیلومتر است.
 
ارتش کره جنوبی، سامانه پدافندی جدید را تحویل گرفت+عکس

این سیستم دفاع هوایی در خدمت کره جنوبی جایگزین سامانه های آمریکایی هاوک خواهد شد و لایه دفاع هوایی میانه ارتش کره جنوبی را تشکیل خواهد داد. این موشک در حدود 4 ماخ سرعت داشته و از پرتاب گرهای عمودی ساخت کره جنوبی پرتاب می شود. در عین حال امکان نصب شدن این موشک ها بر روی شناور نیز وجود دارد. موشک های این سامانه از فناوری برخورد مستقیم و نابودی هدف با انرژی جنبشی بهره می برند.
ارتش کره جنوبی، سامانه پدافندی جدید را تحویل گرفت+عکس
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.