jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۱۵۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۸

از سال گذشته تاکنون حدود 3 درصد از کل بیماران کرونایی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش جام جم آنلاین، آخرین آمار رسمی حاکی از آن استت که از ابتدای پاندمی کرونا در سال گذشته تا امروز 63 میلیون و 589 هزار و 725 نفر مبتلا شده اند.

البته تعداد بیماران کرونایی کنونی در جهان 18 میلیون و 131 هزار و 76 نفر است که 99.4 درصد آنها وضعیت خوبی دارند اما 0.6 درصد معادل 106 هزار و 15 نفر با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می کنند. درصد بیماران با شرایط وخیم قبلا یک درصد بود اما اکنون کاهش یافته است. این کاهش یافتن به معنای کم شدن تعداد بیماران وخیم نیست، افراد دارای وخامت حال همچنان بسیار زیاد هستند و دلیل کم شدن درصد تعداد آنها در واقع زیاد شدن افراد مبتلا به کرونا در سراسر جهان است.

تا امروز یک میلیون و 473 هزار و 926 نفر به دلیل ابتلا به طیف های شدید کرونا فوت کرده اند و 43 میلیون و 984 هزار و 723 نفر خوب شده اند.

نرخ بهبودی کرونا97 درصد است و نرخ مرگ و میر نیز همچنان 3 درصد.  

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش