jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۵۵۰   ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۲

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان‌وبلوچستان

تصادف در جنوب سیستان‌وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت:حوادث رانندگی هفته گذشته تاکنون در جنوب این استان هفت کشته و ۲۵ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مصطفی کول‌زاده فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان‌وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، اظهارداشت: هفت کشته و ۲۵ مجروح نتیجه ۱۵ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان بوده است.
 
تصادف در جنوب سیستان‌وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت
او  سرعت زیاد و سبقت را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان ذکر کرد و افزود: یکی از مهمترین موارد تخلف رانندگان وسایل نقلیه که منجر به حوادث می‌شود تخطی از سرعت مطمئنه است.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت: سرعت مطمئنه در جاده باید با توجه به شرایط و اوضاع و احوال حاکم بر جاده توسط راننده مد نظر قرار گیرد تا بتواند در صورت مواجه شدن با خطرات، وسیله نقلیه خود را بدون اینکه حادثه‌ای رخ دهد کنترل کند.
او بیان کرد: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.
سرهنگ کول‌زاده تصریح کرد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای در این ایام جلوگیری کند.
سیستان‌وبلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر