jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۵۲۲ ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۹

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طرح شهید سلیمانی زنجیره انتقال کرونا را قطع می‌کند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شهید «قاسم سلیمانی» که امروز در کمیسیون بررسی شد، می‌تواند زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کند.

به گزارش جام جم آنلاین، زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس در تشریح نشست صبح امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در این جلسه ابعاد طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص کنترل بیماری کرونا (موسوم به طرح شهید قاسم سلیمانی) مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: شرایط کنونی نشان دهنده این است که سرعت انتشار ویروس کرونا بیشتر از سرعت تصمیم‌ گیری مدیران بوده، حال این که شرط موفقیت و کنترل این ویروس سبقت گرفتن از سرعت انتشار آن است.

شیخی ادامه داد: تاکنون برای مقابله با کرونا درمان اولویت بوده و کار از بیمارستان‌ها شروع شده؛ قرار است در طرح مشترک بین بسیج و وزارت بهداشت از بهداشت و پیشگیری استفاده شده و نظام شبکه‌ای فعال شود. پیشگیری بر پایه چهار اصل عدالت اجتماعی، جلب مشارکت اجتماعی و مردمی، هماهنگی بین بخشی و استفاده تکنولوژی مناسب است.

به گفته سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، این طرح از کوچک‌ترین و دورافتاده‌ترین مناطق شهرها شروع شده و در آن به حاشیه‌ شهرها رسیدگی می‌شود. از خانه‌ها آغاز شده و عدالت اجتماعی را در بر می‌گیرد. مردم در این طرح مشارکت می‌کنند و می‌توان با جلب مشارکت مردمی را فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دنیا کرونا را با نگاه اجتماعی حل کرده‌اند و تنها نگاه بهداشتی و درمانی حاکم نبوده است در این طرح تمامی این ابعاد دیده شده و باید مبتلایان به خصوص اقشار آسیب پذیر شناسایی شده و قرنطینه خانگی یا قرنطینه معکوس شوند چون احتمال خطر برای این افراد بیشتر است. با اجرای این طرح شرایط بیشتر برای اجرای قانون نظام ارجاع و پرونده الکترونیکی نیز فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد که با استفاده از تست‌های تشخیص سریع می‌توان افراد مبتلا را شناسایی کرد و در این راه از تکنولوژی نیز بهره گرفت لذا استراتژی اصلی و روح حاکم بر این طرح به جای دفاع از ویروس مهاجم، حمله به ویروس است که نتیجه آن قطع زنجیره انتقال خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر