jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۸۹۳۸۲   ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۸

دعوای زن و شوهر با یکدیگر از آن دسته مسائل طبیعی است که در اکثر خانواده ها وجود دارد ، با شناسایی علت های اصلی این اختلافات از بروز این مشکل مخرب جلوگیری کنید.

بیشترین علل دعوای زن و شوهر و راه حل های موثر آن

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ،بحث کردن بخشی طبیعی، در هر رابطه ای ، چه در خانواده، دوستان و یا حتی در بین همکاران خود است .زمانی که زوج ها در یک رابطه باهم بحث میکنند، می توانند به تقویت پیوندشان کمک کند و تجربه اشان را مثبت تر سازد . در این بخش ما سعی داریم درباره 5 علت دعوای زن و شوهر و چگونگی متوقف کردن آن توضیح دهیم.

دعوای زن و شوهر

دلایل اصلی اختلاف زن و شوهر ها

چرا رابطه عاشقانه تان اینقدر متفاوت است؟

بسیاری از روانشناسان معتقدند که بحث، نشانه ای از یک رابطه سالم است و بحث های سالم نشان می دهد که شما مایل به حل کردن مشکلات خود هستید و برای متوقف شدن آن بحث می کنید .

 

مهم ترین مواردی که زوج ها در مورد آن بحث می کنند، چیست؟

5 مورد وجود دارد که زوجین بیشتر درباره اش بیشتر بحث می کنند و همچنین میخواهیم بیاموزیم که چگونه با آن کنار بیاییم :

"آلین دی بولتون"  می گوید:"من مشتاقانه بر این اعتقاد هستم ،که نه تنها آنچه شما می گویید عملی می شود، بلکه چگونگی گفتار شما نیز مهم است ،پس موفقیت در بحث های شما به شیوه گفتارتان ربط دارد ".

1. صمیمیت :

دلیل این که ما این موضوع را در بالای لیست قرار دادیم این است که احتمال نا گفته ها بین زوج ها وجود دارد .میزان صمیمیت در حال حاضر به چه میزان است و یا چگونگی رابطه در رختخواب چگونه است و آیا همه چیز خوب است ؟ ! هنگامی که به آن می رسید، دانستن اینکه چه چیزی و در چه زمانی آن را میخواهید،مهم است و اغلب ثابت می کند که عامل جدایی بین بیشتر زوجین ندانستن این موارد بوده است .

راه حل عدم صمیمیت بین زوجین

این مشکل، به گفته روانشناسان متخصص، یک راه حل آسان دارد: (ارتباطات باز و تعادل وظایف)

هنگامی که شما درباره این موضوع صحبت می کنید، فرصتی برای توضیح دقیق مسائل خود دارید . تنها با دانستن این که فرد طرف مقابلتان چه می خواهد، که بتوانید به یک سازش سالم دست یابید، و کمک کند تا شما 2 نفر خوشحال باشید .سعی کنید با مسائل با حس مثبت روبرو شوید، به جای اینکه خصومت و منفی گرایی را در آن دخیل کنید و به دنبال چگونگی برخورد درست با همسرتان باشید .

بچه ها یکی از علت های اصلی دعوای زن و شوهری

2. بچه ها :

هنگامی که به والدین تبدیل می شوید، به احتمال زیاد ،درمورد مراقبت از فرزندانتان بحث میکنید واین کاملا طبیعی است زیرا شما در خانواده های مختلف رشد کرده اید و با توجه به تفاوت های مختلف، شما ذاتا در برخی چیزها مخالف هستید و این هرگز تغییر نخواهد کرد .

 

راه حل دعوای زن و شوهر درباره مراقبت از فرزند

با این حال، راه هایی برای کار روی آن بدون اینکه به رابطه خود آسیب برسانید، وجود دارد و می توانید با داشتن مسئولیت جدید و اضافه شده با ورود فردی جدید به دنبال تغییر کلی در کل رابطه پویای خود باشید .

مهمترین چیزها این است که ،اجازه ندهید خشم شما در مقابل فرزندتان باشد و تمرین کنید تا به شریک زندگی خود توهین نکنید . مسائل را به صورت متفاوتی ببینید تا بتوانید بدانید که دیگران از چه و کجا آمده اند و سعی کنید جهان را از طریق چشم آنها ببینید .

فقط اطمینان حاصل کنید که شما خشم خود را به کودکان منتقل نمی کنید، چون اینها چیزهایی هستند که در ذهن میماند . در نهایت، این یک ایده عالی ای است، که از یک فرد سالخورده و با تجربه تر از خودتان، در پرورش فرزندان راهنمایی بگیرید . والدین خودتان می توانند منبع خوبی از دانش و اطلاعات باشند .

3. کارها :

کارهایی مثل؛ تمیز کردن، شستن ظروف و یا لباس های شسته شده، تمیز بودن و یا کثیف بودن ، یکی از درگیری های اصلی شما و موضوع بحث های شما با هم، میتواند باشد .

یک نظرسنجی نشان داده است که، مبارزه با کارهای خانه داری دلیل اصلی طلاق در بیش از 25% از زوج های مورد بررسی است . در حالی که به نظر یک عدد ترسناکی است، مهم آن است که به یاد داشته باشید، مانند هر زمان دیگری، زوج در یک رابطه بحث می کنند،و اینجور مسئله کارها می توانند، به راحتی حل شوند . در حقیقت، این قطعنامه می تواند منجر به این شود که شما هر دو در رابطه خود، شادتر و شایسته تر بمانید .

4. پول :

پول ؟یک بخش تاسف آور زندگی است و به نظر می رسد که در زمانی که همه چیز هر روز گران تر میشود، زندگی می کنید، و هیچ راهی برای جلوگیری از این نوع بحث ها وجود ندارد . اختلافات مالی در زوج های جوان تر بیشتر از زوج های بزرگتر دیده می شود .

یک نظرسنجی نشان می دهد، 82% از زوجینی که در معرض مشکلات مالی قرار می گیرند، اغلب مسائل اساسی دیگری را دارند که در سطح زیرین قرار دارند و آنها را درگیر می کنند .

همکاری،کلید واژه حل مشکلات مالی شما است :

با همکاری از طریق تفاوت های مالی خود، نه تنها بار را از دوش کسی که ممکن است اصلی ترین فرد باشد ،کم می کنید، بلکه میتوانید باهم برای آینده برنامه ریزی کنید و در مورد آن، با هم صحبت کنید .

ایجاد یک طرح برای حل مشکلات مالی

تقسیم صورتحساب ها و اجاره بها ،با توجه به مقدار درآمدی که کسب می کنید .

در تمام این مسائل دشوار، شما باید باهم همکاری کنید و به هم کمک کنید زیرا شما یک تیم هستید .

5. تعهد :

تعهد نداشتن و هر چیزی که مربوط به نداشتن تعهد است، به راحتی می تواند، یک رابطه را خراب کند .در حقیقت، تعهد، اغلب می تواند "غیر قابل تحمل" یا به صورت بی اعتمادی دیده شود .اگر کسی به شریک خود اعتماد نداشته باشد، برای حفظ یک رابطه پایدار، در نهایت می تواند باعث از بین رفتن عقیده و حس توانایی در ارزش زندگی و رابطه شود ، این موضوع عمیق می تواند یک رابطه را خراب کند .

راه حل عدم تعهد زوجین نسبت به یکدیگر

بحث های زوج ها بر سر تعهد، شاید یکی از سخت ترین راه حل ها باشد، زیرا این امر شامل تغییر برخی باورهای ذاتی است .

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کسی از تعهد می ترسد و کلید پذیرش آنها از گذشته است .برای پذیرش عدم تعهد خود سعی کنید بدانید که چرا همانطور بدون تغییرباقی مانده اید و اطمینان حاصل کنید که قبل از رفتن به مرحله بعدی در رابطه خود، شما با ایده های خود برای آینده راحت هستید . به این ترتیب، هیچ کس نا امید نخواهد شد و همه چیز به خوبی پیش می رود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر