jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۹۰   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۲

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد؛

پلمپ 80 هزار مغازه متخلف / ممانعت از سفر 47 مسافر

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا از پلمپ حدود 80 هزار مغازه متخلف در تعطیلات اخیر و ممانعت از سفر 47 مسافر با قطار و هواپیما خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حسین ذوالفقاری، رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در جلسه امروز دو موضوع همراه داشتن کارت ملی توسط شهروندان در سراسر کشور و همراهی مردم در اجرای طرح بررسی شد.

وی اضافه کرد: همراه داشتن کارت ملی برای همه شهروندان با هدف کنترل هوشمند کسانی که دارای تست مثبت هستند، صورت می‌گیرد. این کار در چند روز گذشته در حمل و نقل ریلی و هوایی انجام شد که در حمل و نقل ریلی ۴۳ و در هوایی ۴ نفر از سفر آنها جلوگیری شد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه با همراه داشتن کارت ملی و اپلیکیشن ماسک شناسایی افراد مبتلا به کرونا به راحتی در چند ثانیه انجام می شود، اظهار داشت: لزوم همراه داشتن کارت ملی برای شهروندان را به ستاد فرستاده این و در صورت تصویب در ستاد ملی مبارزه با کرونا همه مکلف هستند کارت ملی را همراه داشته باشند.

وی با اشاره موضوع طرح مشارکت مردم در کنترل بیماری بود، گفت: این طرح مراحل نهایی خود را طی می کند.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: کسانی که کارت ملی همراه نداشته نباشند از گرفتن خدمات محروم می شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارشات میانگین کشور، بیش از ۸۵ درصد اجرای طرح را رعایت کرده اند و تردد خودروهای ۳۹ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته، ۱۱ هزار خودرو جریمه، ۲۳۰ هزار مورد به خودروها تذکر و ۹۳ هزار خودرو برگشتند و بیش از یکصد هزار پیامک هم ارسال شده است.

ذوالفقاری افزود: در حوزه اصناف ۶۹۷۶۹ مورد تذکر داده شده ۷۷۳۹۷ مورد پلمپ شده آمد.

وی تاکید کرد: نظارت ها تقویت شده و برخورد لازم با کسانی که طرح را اجرا نمی کنند صورت می‌گیرد. ادامه طرح منوط به این است که وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل شود و در آن صورت مقررات مربوط به وضعیت نارنجی اجرا می شود.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: یکماه پیش در ۸۹ شهری که وضعیت قرمز داشتند به ۲۰ شهر کاهش یافته که آنها نیز ظرف چند روز آینده نارنجی خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر