روزشمار 21 جولای 1989

قهرمانی در 93 ثانیه

احمد سعادتمند، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال به صحبت های رئیس هیات مدیره آبی پوشان واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۲۸۷۷۳۰

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، احمد سعادتمند در برنامه فوتبال برتر با توجه به صحبت های خلیل زاده به صورت تلفنی به گفت و گو پرداخت.

 

            درگیری لفظی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سابق استقلال در برنامه فوتبال برتر

 

وی که از صحبت های رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال ناراحت بود، اظهار داشت: خیلی راحت آقای خلیل زاده در رسانه ملی نشسته، یاد آن  اظهار نظر تلویزیونی اش افتادم که مدعی شد نوروزی به استقلال برگشته اما بلافاصله دکتر نوروزی خبر را تکذیب کرد.

سعادتمند در خصوص اینکه خلیل زاده ادعا کرده وی نامه ها را در اختیار رسانه ها قرار داده است، عنوان کرد: مگر می شود باشگاه اسناد را پخش کند اما خودش به خبرگزاری فارس نامه بزند؟ من نمی خواستم حرفی بزنم چون از این برنامه هم گلایه دارم چون درباره استقلال در برنامه شما( فوتبال برتر) مسائل خوب پرداخته نمی شود.

مدیرعامل سابق آبی پوشان در خصوص اینکه خلیل زاده مدعی شده مدارک آریا برتر را او به رسانه ها داده، تصریح کرد: اولا که این مدارک را من ندادم، درثانی که شرکت آریا برتر منتسب به آقای خلیل زاده است. حالا تغییرات ایجاد کردند اشکالی ندارد. سال قبل شرکت مبنا توسعه حدود 54 میلیارد تومان بلاعوض به باشگاه کمک کرد. آریا برتر سال بعد اسپانسر شد و با وجود اینکه باید افزایش درآمد داشته باشیم چطور این شرکت سال بعد به جای افزایش یا زیان انباشته 66 میلیارد تومان تحویل داد؟ این دوستان خسارت به بیت المال زدند باید پاسخ بدهند. دوستی که در رسانه ملی نشسته باید به این مسائل پاسخ دهند. دوستان نباید به همین سادگی از این موضوع رد شوند.

وی ادامه داد: همه مسائل باشگاه از جمله اسپانسرینگ، تلویزیون، تبلیغات و ... همه چیز را گرفتید ولی یک ریال به باشگاه ندادید.ضمن اینکه حتی چندرغازی هم که کمک کردید به حساب خزانه نریختید و 9 میلیارد تومان را به حساب بازیکنان پرداخت کردید.گردش مالی شما هم اشتباه بودید و ما هم قبول کردیم و اشکالی ندارد اما شما بعد از 7 ماه از قراردادتان یک الحاقیه صوری درست کردید. من می گویم صوری چون چطور شما می گویید اسناد را من پخش کردم، او واقعا پاسخ دهد. ایشان اتفاقا دست روی قران هم خوب می گذارد اما بگوید این الحاقیه را که سود روز شمار 40 درصد گذاشتید در باشگاه ثبت کردید یا نه؟ کجا ثبت کردید؟ 

وی افزود: شما از طریق همین شرکت آریا برتر علیه من شکایت کردید و منی که اصلا پایم به دادگاه باز نشده بود به خاطر استقلال به دادگاه رفتم. باز هم می روم و اشکالی ندارد و میدانم از فردا بعد از این برنامه دوستان دست به کار می شوند. برای استقلال استقبال می کنم که به دادسرا رفتم و خوشحالم هستم چون قاضی این کشور بسیار به جا نشسته است و قول می دهم که در دادگاه به عدل رسیدگی می شود.حتی قاضی به من گفت شما باید از این شرکت شکایت کنید. 

سعادتمند در واکنش به فایل صوتی پخش شده عنوان کرد: من روحی را به عنوان مشاور فرهنگی جذب کردم ولی همین آقای خلیل زاده و دوستانشان  2 ماه از من می خواستند این شخص را برکنار کنم اما حالا از او فایل صوتی گرفته و در رسانه ملی پخش می کند.این چه معنی می دهد؟

مدیرعامل اسبق استقلال ادامه داد: به هیچ وجه من به کسی نگفتم مدرکی در رسانه ها منتشر کند. تا حالا صبر کردم و همه دروغ ها و تهمت ها را تحمل کردم. 

وی تاکید کرد: من پیام استراماچونی را برای شما ارسال می کنم، او قصد داشت برگردد. او الان در خانه نشسته و حالا باید باشگاه استقلال مبلغ  یک میلیون و هفتصد و  هشتاد و هشت هزار و دویست و  پنجاه و یک  یورو  بدون احتساب جریمه ها به او بپردازد. خلیل زاده می گوید یک میلیون و ششصد یورو است و بیشتر نبوده است. 

مدیرعامل اسبق استقلال در خصوص فایل صوتی منتشره در برنامه و اینکه آیا او خواسته مدارک باشگاه منتشر شود، گفت: چرا من باید این اسناد را بدهم؟ من که اسناد را ندادم اما مگر غیر از این است که شما یک شرکتی را آوردید برای همکاری با باشگاه استقلال اما یک ریالی به خزانه باشگاه واریز نکرد؟

وی در پاسخ به این سوال که پس تایید می کنید که شما مدارک را به رسانه ها دادید گفت: به هیچ وجه. چرا باید تایید کنم که من داده ام؟ وقتی خود من به خبرگزاری فارس نامه می زنم چرا باید اسناد را به آنها بدهم؟ استقلال یک باشگاه معمولی نیست. باشگاه استقلال 30 میلیون هوادار دارد. شما باعث شدید این باشگاه از پارسال یک ریال درامدزایی نداشته باشد. شما آقای خلیل زاده بگویید یک ریال به حساب خزانه باشگاه واریز کردید؟ در این هنگام خلیل زاده از سعادتمند پرسید آیا شما درامد ایجاد کردید و وی پاسخ داد که بله من درامد ایجاد کردم اما خلیل زاده در جواب او گفت شما تازه 62 میلیارد تومان بدهی برای باشگاه ایجاد کردید.

به گزارش فارس، سعادتمند هم در ادامه گفت:  شما اجازه ندادید ما کارمان را انجام دهیم. اگر اجازه داده بودید باشگاه به درآمد پایدار رسیده بود. چرا شما می خواهید حرف را عوض کنید. 35 روز سکوت کردم اما دیگر سکوت نمی کنم. مگر غیر از این است که آقایان با یک شرکت قرارداد بستند اما دوزار به باشگاه پول وارد نشد؟ مگر غیر از این است که در قرارداد آمده است روزی 40 میلیون تومان از باشگاه خسارت بگیرند؟ مگر غیر از این است که قرارداد دیگری بستند که روزی 50 میلیون تومان خسارت بگیرند؟ در این یک سال این شرکت چقدر برای باشگاه آورده داشته است؟

سعادتمند خاطر نشان کرد: خود آقای خلیل زاده دو ماه به من فشار آوردند که بروم رضایت بدهم بابت این شرکت. من باید از حق بیت المال دفاع کنم یا نه؟  شرکت گذشته ما که هیچ درآمدی برایمان نداشت و ما در نهایت به شرکت جهان فولاد رسیدیم. در ماه اول این شرکت حدود 7 الی 8 میلیارد تومان کمک کرد. از ماه سوم دیگر کمک نکرد و طبق قرارداد نامه به آنها نوشتیم برای فسخ قرارداد. 

وی افزود: سپس با دو شرکت دیگر صحبت کردیم که یکی همراه اول بود 110 میلیارد تومان، یکی هم شرکت  دیگر. دوستان سرشان را بالا می کنند و در مورد ساشا شفر و مگوئل کولی و می گویند بردیم چرا نمی گویند که وکیل پرونده شفر و استراماچونی همان خانم سوسانا است که در رابطه با ساشا شفر و کولی برنده شد؟ 

سعادتمند در مورد وعده هایش در مورد بحث اسپانسری گفت: مگر من چند روز در باشگاه بودم؟ از همین محل ما 25 میلیارد تومان آورده داشتیم. دوستان ما در این یک سال یک ریالی به باشگاه اضافه نکردند اما من در سه ماه درامد داشتیم. 

وی در خصوص ادعایی که خلیل زاده پیرامون نبودن اسناد 100 هزار دلار و 7 میلیارد و ششصد میلیون در باشگاه مطرح کرده، عنوان کرد: اگر ممکن است آقای نامداری را روی خط بیاورید. این جا هم جا دارد از او تشکر کنم. مثل خیلی ها اگر قرضی دادند روز شمار سود نگرفتند. همچنین آقای عبدیان هم همین طور.در روزهایی که هیات مدیره یک ریالی برای هزینه های باشگاه پول نیاوردند آنها دست ما را گرفتند. شاید بارها از همین آقای خلیل زاده خواستم یک مبلغی هم شما کمک کنید. شما سال گذشته قرض با سود می آوردید حداقل امسال هم بیاورید. آقایان نامداری و عبدیان مرد و مردانه آمدند و از آنها تشکر می کنم. 

مدیرعامل سابق آبی پوشان تاکید کرد: آنها به داد باشگاه رسیدند. نامداری هیچ سمتی در هیات مدیره ندارد و تاکنون 37 میلیارد تومان بدون اینکه بخواهد سودی بگیرد کمک کرده است. درود به شرفش. آقای عبدیان هم همین طور. تا زمانی که من بودم حدود 10 الی 11 میلیارد تومان به باشگاه کمک کرد. شاید حتی قبل از اینکه عضو هیات مدیره شود این کمک ها را انجام داد و در نهایت من با دوستان مجمع صحبت کردم که از او در هیات مدیره استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: آقای خلیل زاده شما یادتان رفت از سال 94 مطالبات بانک کوثر را پیگیری کردم؟ برای اینکه زودتر بتوانید پول شفر را بدهید 6 میلیارد تومان رضایت دادید؟ من اعلام می کنم یک ماه قبل از رفتنم از باشگاه استقلال این پیگیری ها را انجام دادم. من 24 میلیارد تومان حق باشگاه استقلال را زنده کردم. سه روز بعد از من آقایان 6 میلیارد تومان از بانک کوثر را گرفتند.

مدیرعامل اسبق استقلال اظهار داشت: این درآمد نبود؟ آیا 7 میلیارد تومانی که شرکت جهان فولاد داده درامد نبود؟ پول دیاباته را نباید می دادیم و شمایی که شب عید بازیکنان را بدون پول راهی خانه هایشان کردید؟ بله شما الان اسپانسر جدید آورده اید و باید آن 7 میلیارد تومان را پس بدهید. این قانون هست. آقای نامداری حاضر شد بابت بازگشت استراماچونی حتی 500 هزار دلار بلا عوض بدهد. 100 هزار دلار هم داد و بعد که امکان پذیر نشد ما این پول را تبدیل به ریال کردیم و به بچه ها دادیم و فیش تک به تک بازیکنانی که پول را واریز کردیم موجود است. 

سعادتمند خاطر نشان کرد: من فقط یک سوال دارم. دوستان پاسخ دهند همزمان که با شرکت آریا برتر قرارداد بستید و شرکت امین سیمان هم بود، چگونه یک ریالی کمک نشد به باشگاه؟ 

وی در مورد مباحث مربوط استراماچونی گفت: من در ایتالیا هم او را و هم فدریکو وکیل این مربی را دیدم. من طبق مصوبه هیات مدیره به این سفر ملزم شدم. همه عزیزان هم امضا کردند. من برای آخرین بار می گویم و هرگز از من حرفی نخواهید شنید. با استراماچونی تمام کرده بودم. فشارهای زیادی روی من بود که او را نیاورم. دوستان می گویند ما سند داشتیم برای دفاع از این پرونده و ندادیم. من پیامک استراماچونی را دارم. هیچ وقت به هواداران با معرفت استقلال دروغ نگفتم. 

سعادتمند در مورد اینکه قانون اجازه نمی داد که به ایران بیاید گفت: در فوتبال حرفه ای هیچ کجا نمی بینید چنین چیزی منع شود. این قضیه به خاطر تفاوت ارز بود. الان ما باید یک ضرر چند میلیون یورویی بدهیم. او که قرار نبود قرارداد جدید امضا کند. او قرارداد دوساله داشت و قراردادش فسخ نشده بود و با الحاقیه می توانست برگردد.

وی گفت: سر ماجرای ساشا شفر و کولی اولین روزی که به باشگاه آمدم اعلام کردند که باشگاه شکایت کرده و باید دو تا دو هزار دلار به فیفا واریز کنیم تا محکوم نشویم. این دوستان در باشگاه بودند و دو ماه هم وقت داشتند که پول بدهند اما ندادند اما من این پول را دادم و باشگاه پیروز شد. 

وی در خصوص اینکه آیا با استراماچونی در ایتالیا عکس دارد گفت: استراماچونی به دلیل بداخلاقی هایی که قبلا شده بود حاضر نشد عکس بگیریم. 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها