jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۶۲۰۷   ۲۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۰

تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان آنتی بادی کمتر و ضعیف‌تری نسبت به بزرگسالان در برابر ویروس کرونا دارند اما احتمال ابتلای مجدد آن‌ها کم است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، آنتی بادی ویروس کرونا در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر رشد می‌کند اما با این حال، کودکان در معرض ابتلای مجدد به ویروس نیستند.

محققان دانشگاه کلمبیا، پلاسمای غنی از سلول‌های ایمنی ۷۹ کودک و بزرگسال را بررسی کردند که برای COVID-۱۹ آزمایش داده‌ بودند و جواب تستشان مثبت بود.

پژوهش‌ها نشان داد، کودکان دارای میزان پایین‌تری از انواع آنتی بادی‌های ویروس هستند؛ محققان می‌گویند این به این دلیل است که کودکان از ویروس کرونا قبل از اینکه به شرایط حاد برسد، نجات پیدا می‌کنند.

به گفته دانشمندان این تحقیق، علیرغم اینکه پاسخ ایمنی کودکان ضعیف است، اما احتمالاً پایدار خواهد بود و از آنها در برابر آلودگی مجدد محافظت می‌کند.

دانشمندان دانشگاه کلمبیا بر این باورند که کودکان در واقع در صورت ابتلا به کرونا به سرعت بهبود می‌یابند؛ این یافته‌ها ممکن است شواهدی بیولوژیکی باشد که نشان می‌دهد کودکان برای مدت زمان کوتا‌ه‌تری نسبت به بزرگسالان برای انتقال ویروس به دیگران مسری هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها