jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۶۱۹۶ ۲۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۴

وزیر بهداشت با اشاره به افزایش مصرف اکسیژن در بیمارستانها در پی افزایش بستری بیماران کرونایی، گفت: تا دو هفته دیگر در هیچ جای کشور مشکل "کمبود اکسیژن" نخواهیم داشت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سعید نمکی امروز (۲۰ آبان) در حاشیه افتتاح ۶۶ پروژه سلامت محور استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان گفت: امسال با وجود کرونا و شرایط سخت تحریم، در کنار رسیدگی به بیماران کرونایی، پروژه های متعدد عمرانی هم به بهره برداری رسید که جای تقدیر دارد.
 
وی افزود: امسال کشور سخت ترین سال خود را تجربه کرد، اما در همین سال بیشترین افتتاح را در حوزه زیرساخت های نظام سلامت داشتیم، بطوری که طی این مدت 10 هزار تخت بیمارستانی و تعدادی مرکز بهداشت و مرکز جامع سلامت در کشور افتتاح شده است.
 
نمکی با اشاره به افتتاح طرح سراسری محله محور مدیریت و مقابله با کرونا گفت: این طرح به صورت نمادین در کرمانشاه افتتاح شده و در سراسر کشور شروع می شود.
 
وی افزود: در این طرح بسیج، هلال احمر، سازمان های مردم نهاد و... در کنار کادر بهداشت و درمان خواهند بود و کار شناسایی و پیگیری درمان بیماران کرونایی را در محلات انجام می دهند.
 
وی عنوان کرد: در این طرح در کنار بحث شناسایی، در برخی محلات محیط های قرنطینه هم برای افراد کم بضاعت در نظر گرفته می‌شود تا کار کنترل کرونا بهتر صورت گیرد.
 
وزیر بهداشت گفت: از جمله دیگر اقدامات صورت گرفته برای بحث کنترل و مدیریت کرونا، شناسایی بیشتر مبتلایان است، بطوری که از ۲۰ هزار تست روزانه کرونا در ماه های اخیر به روزانه ۴۰ هزار تست رسیده ایم.
 
نمکی خاطرنشان کرد: با ورود تست های سریع از دو هفته آینده این تعداد به روزی ۱۰۰ هزار تست می رسد.
وزیر بهداشت یادآور شد: در روزهای اخیر که تعداد مبتلایان افزایش یافته، به دلیل افزایش تست های روزانه و شناسایی تعداد بیشتر مبتلایان است.
 
نمکی افزود: امیدواریم با این اقدامات در ماه های آینده شاهد کاهش قابل توجه بیماران کرونا در کشور باشیم.
وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری های متعدد در خصوص رفع مشکل کمبود اکسیژن، گفت: بیماری کرونا مصرف اکسیژن را به حد قابل توجهی افزایش داد و هر بیمار خارج از بخش ویژه به ۱۲ لیتر در دقیقه و بیمار درون بخش ویژه به ۲۴ تا ۳۲ لیتر در دقیقه اکسیژن نیاز دارد که این میزان مصرف اصلا با ظرفیت های موجود تناسبی نداشت، بنابراین تمام همکاران شبانه روز برای تامین اکسیژن تلاش کردند.
 
وی افزود: خوشبختانه تلاش ها نتیجه داد و در حال حاضر در تمام استانهای کشور مشکل کمبود اکسیژن به حداقل رسیده و معدود نقاطی هستند که در این زمینه مشکل داشته باشند که در حال رفع آن هستیم.
نمکی تصریح کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته تا دو هفته آینده هیچ نقطه ای در کشور نخواهد بود که مشکل کمبود اکسیژن داشته باشد.
 
وزیر بهداشت افزود: در زمینه تامین تخت هم همه تلاشمان را به کار گرفته ایم و تعهد می دهم که هیچ وقت به هیچ ایرانی نمی گوییم تخت خالی نداریم و هر بیماری مراجعه کند تحت هر شرایطی بستری می‌شود.
نمکی عنوان کرد: امیدواریم تامین این امکانات موجب نشود مردم  نسبت به خطر کرونا بی توجه شوند و باید بدانند کادر بهداشت و درمان فشار بسیاری تحمل می‌کنند. از همه مردم تقاضا دارم برای نجات جان و سلامتی خودشان با کادر بهداشت و درمان همکاری کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر