jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۷۳۶   ۱۳ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۲

تیم‌های امداد و نجات در ازمیر پس از حدود سه روز یک دختربچه سه ساله را از زیر آوار نجات دادند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و نه نقل از خبرگزاری ایسنا، تیم‌های امداد و نجات ترکیه به تلاش‌های بی‌وقفه خود برای نجات زلزله‌زدگان در شهرستان بایراکلی استان ازمیر ادامه می دهند و دقایقی پیش "الیف"، دختر بچه سه ساله را از زیر آوار نجات دادند.
 
نجات دختربچه ۳ ساله از زیر آوار پس از ۶۵ ساعت در ازمیر
این دختربچه برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد.
رئیس مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) در توئیتر نوشت: خداوندا تو را شکر می‌گویم، دخترمان الیف از زیر آوار زنده نجات داده شد.
به نوشته روزنامه گاردین، دو خواهر و یک برادر الیف نیز به همراه مادرشان روز شنبه زنده از زیر آوار خارج شدند اما یکی از کودکان ساعاتی بعد به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت.
آفاد اعلام کرد که در ازمیر شمار قربانیان این زمین لرزه به ۸۳ تن رسیده است و در مجموع ۹۹۴ نفر مصدوم شده و حدود ۲۲۰ نفر نیز همچنان تحت درمان هستند.
بنابر گزارش رسانه‌های داخلی ترکیه، احتمالا حدود ۲۰ نفر دیگر همچنان زیر آوار یکی از بلوک‌های آپارتمانی این شهر هستند و تلاشِ امدادگران برای یافتن آنها ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر