jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۶۹۷   ۰۸ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۶

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از شناسایی، انهدام ۹۳ باند مجرمانه ، دستگیری ۲۰۶ سارق و کشف بیش از یک‌هزار فقر‌ه انواع اموال سرقتی در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ جوشن سهرابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر  از امنیت پایدار استان خبر داد و اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی و رصد فعالیت‌ها و اعمال مجرمان، مقابله با ناهنجاری‌ها و اعمال مجرمانه در اولویت قرار دارد.
 
93 باند مجرمانه در بوشهر منهدم شد / کشف 1000 فقره انواع اموال سرقتی
وی با تاکید بر برخورد قاطع با جرائم از جمله سرقت تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم فرماندهی انتظامی استان بوشهرپیگیری و مقابله همه جانبه با جرایم سرقت است.
وی از کاهش جرایم خشن جنایی در نیمه نخست امسال در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با تلاش کاراگاهان، کارشناسان و ماموران پرتلاش پلیس آگاهی استان بوشهر، با کاهش 16 درصدی وقوع جرایم خشن جنایی  در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل و نسبت کشف، به وقوع 11 درصدی در کشف جرایم خشن جنایی روبه‌رو بودیم.
سرهنگ جوشن سهرابی با بیان اینکه 93 باند مجرمانه در نیمه نخست امسال شناسایی و منهدم شد خاطرنشان کرد: انهدام این باندها منتج به دستگیری 206 سارق و کشف یک‌هزار فقره انواع اموال سرقتی شده است.
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با اشاره به کاهش 34 درصدی وقوع سرقت به عنف در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل گفت: با مهار و کنترل جرایم سرقت، به کاهش 120 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل در این جرم دست یافتیم.

وی با اشاره به دستیابی، نسبت کشف به وقوع 92 درصدی در مجموع سرقت‌ها، منفی بودن وقوع جرایم خشن گروگانگیری، سرقت از مغازه طلافروشی و سرقت از بانک و راهزنی، افزود: در چندین عملیات مختلف 109 نفر خریدار اموال مسروقه شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از کشف جرائم کلاهبرداری در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت 612 فقره جرم کلاهبرداری کشف شد که نسبت کشف به وقوع 99 درصد در این جرم  ثبت شده است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر