jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۶۵۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۰

رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با سید عباس عراقچی اظهاراتی را درباره روابط دوجانبه با ایران و درگیری آذربایجان با ارمنستان مطرح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،  الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در دیدار با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به آذربایجان گفت: می توانم با رضایت خاطر بگویم که نوار مرزی آذربایجان - ایران کاملا دوباره تحت کنترل قرار گرفته است. من به مردم آذربایجان و ایران در این باره تبریک گفته ام.  به نیروهای مرزی مان دستور داده ام کاملا زیرساخت امنیتی این مرز را هر چه سریع تر ایجاد کنند. این اقدام آغاز شده است. همان طور که در دیگر مسیرهای نوار مرزی ایران - آذربایجان نیز این گونه است،  این مسیر هم مرز دوستی و برادری خواهد بود. 
 
علی اف همچنین درباره پروژه های مشترک دو کشور بر روی رود ارس از جمله در مناطق خداآفرین و قیزقلعه سی گفت: همان طور که می دانید به دولت دستور داده ام یک کارگروه ایجاد کنند. صمیمانه از ایران می خواهم هیئت مشابهی را برای مذاکره هر چه زودتر درباره این مسائل به کار بگیرد. 
 
او همچنین به حملات ارمنستان به شهر باردا در آذربایجان اشاره کرده و گفت: حملات بزدلانه ارمنستان غیرنظامیان ما را هدف گرفته است. چند سال پیش چندین موشک در باردا شلیک شد که ۲۱ نفر غیرنظامی جان باخته و بیش از ۷۰ نفر مجروح شدند. شمار جان باختگان ممکن است بیشتر شود. ارمنستان دیروز (۲۷ اکتبر) دوباره به باردا حمله کرد و غیرنظامیان را هدف قرار داد. این حمله به جان باختن ۴ نفر از جمله یک دختر ۷ ساله منجر شد. ارمنستان که نمی تواند با ما در میدان جنگ مقابله کند،  می خواهد با اقداماتی این طور بی رحمانه به ما حمله کند تا متوقفمان کند اما موفق نخواهد شد. 
 
رئیس‌جمهور آذربایجان اظهار کرد که ارمنستان هر سه توافق آتش بس را نقض کرده است و اگرچه این کشور موجب تخریب آرامگاه ها،  بناهای تاریخی و تعداد زیادی از ساختمان ها در آذربایجان شده است،  هیچ چیز موجب متوقف شدن آذربایجان نخواهد شد. 
 
علی اف در پایان ابراز اطمینان کرد که روابط دو جانبه با ایران بیش از این توسعه موفقیت آمیز خواهد داشت. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر