jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۹۸۴ ۰۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۴

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی از دستگیری فردی که با ارسال تراکنش جعلی از طریق کانال آپ بر روی گوشی همراه خود، از شهروندان متقاضی فروش کالا در سایت دیوار، کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس، کامیار چهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در پی وصول چند فقره پرونده به پلیس اگاهی شهرستان ساوه مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان ساوجی که با درج آگهی در یکی از سایت‌های رایگان قصد فروش کالا خود را داشته‌اند، تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس آگاهی استان مرکزی برای بررسی موضوع آغاز شد. 
 
کلاهبرداری از طریق ارسال تراکنش جعلی در ساوه/ 7 فقره کلاهبرداری از کلاهبردار کشف شد
این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات فنی کارآگاهان پلیس مرکزی مشخص شد که فرد کلاهبردار پس از شناسایی افرادی که قصد فروش کالاهای خود را در سایت دیوار داشته‌اند، به آنها مراجعه و پس از نمایش دادن صفحه نمایش تلفن خود که نشانگر تراکنش موفقیت آمیز بوده است، کالای مورد نظر را از افراد فروشنده دریافت می‌کرده است و این در حالی بوده است که پس از چند ساعت مالباختگان با بررسی حساب بانکی خودم متوجه می‌شده که پولی به حساب آنها واریز نشده است. 
 
وی با اشاره به تحقیقات تخصصی پلیس در به دست آوردن اطلاعاتی جامع از یک باند کلاهبرداری در این زمینه افزود: در مراحل اقدامات تخصصی کارشناسان این پلیس، سرنخ‌ها و مدارکی از دست داشتن اعضای یک باند کلاهبرداری که با بهره گیری از تراکنش جعلی اینترنتی از آگهی دهندگان در سایت‌های فروش اینترنتی کلاهبرداری می‌کردند، به دست آمد. 
 
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن هویت اصلی متهم، مأموران با هماهنگی دستگاه قضائی وی را که داری سوابق مختلف کلا‌هبرداری بود، طی یک عملیات غافلگیرانه در شهرستان ساوه دستگیر و به یگان انتظامی انتقال دادند. 
 
این مقام مسئول با اشاره به اعتراف فرد دستگیر شده به 7 فقره کلاهبرداری از شهروندان با همدستی 2 نفر دیگر در بازجویی‌های فنی پلیس بیان داشت: من و دیگر دوستانم پس از برقراری تماس با شهروندانی که قصد فروش کالای را داشتند، خود را به عنوان خریدار کالای به آنها معرفی کرده و پس از گرفتن کالای مورد نظر، مشخصات فروشنده‌ها را در یک عدد تراکنش جعلی نوشته و سپس آن را از طریق کانال آپ و یا تلفن بانک بر روی گوشی خود ارسال و به آنان نشان می‌دادیم و فروشندگان نیز پس از اطمینان از واریز شدن پول به حسابشان، کالا را به ما تحویل می دادند. 
 
وی با اشاره به ادامه داشتن تحقیقات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری دیگر متهمان این پرونده کلاهبرداری افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و سرانجام باصدور قرار قانونی روانه زندان شد. 
 
چهری از شهروندان خواست تا همواره در هنگام تبادل یک کالا از طریق فضای مجازی، به این مهم توجه داشته باشند که ممکن است تبلیغ صورت گرفته برای فروش و یا خرید کالای مذکور ماهیت واقعی نداشته و در ورای این تبلیغات، افراد شیادی قصد کلاهبرداری از آنها را داشته باشند.
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی همچنین از شناسایی و دستگیری 3 نفر از عاملان نزاع دسته جمعی در بخش کرهرود شهرستان اراک و کشف یک عدد موتور سیکلت سنگین قاچاق به ارزش 600 میلیون ریال از آنها خبرداد.  
 
چهری  گفت: به دنبال اعلام گزارشی از یک مورد درگیری دسته جمعی در بخش کرهرورد شهرستان اراک به مرکز فوریت‌های پلیس 110، بلافاصله مآموران انتظامی و تیم‌های امدادی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. 
 
این مقام انتظامی اضافه کرد: با حضور تیم‌های گشت انتظامی در محل مشخص شد که 3 نفر از اراذل و اوباش بخش کروهرد با یکدیگر درگیرشده‌اند و یکی از این افراد با سلاح سرد قمه در این درگیری به شدت مجروح شده است. 
 
وی با بیان آغاز تمهیدات ویژه پلیسی در شناسایی و دستگیری این افراد بیان داشت:‌ سرانجام از سوی مأموران پلیس امنیت عمومی استان مرکزی، مخفیگاه این افراد که قبل از حضور تیم‌های گشت انتظامی از محل متواری شده بودندشناسایی شد. 
 
این مقام مسئول با اشاره به کشف یک دستگاه موتور سیکلت سنگین قاچاق در مرحله نخست این عملیات میدانی از سوی مأموران خاطر نشان کرد: ارزش این موتور سیکلت قاچاق از سوی کارشناسان پلیس اقتصادی 600 میلون براورد شده است. 
 
چهری عنوان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی، یک نفر از این افراد که با سلاح سرد اقدام به مجروح کردن یکی از اراذل متواری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد و در ادامه نیز 2 نفر از عاملان اصلی این درگیری در عملیات هایی غافلگیرانه دستگیر و به یگان انتظامی منتقل شدند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر