jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۵۶۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۶

رئیس پلیس تهران از اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک برای خودروهای شخصی خبر داد و گفت: از وزارت بهداشت خواسته ایم محله های پرخطر کرونایی را به پلیس برای تمرکز بیشتر اعلام کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش ایمنی، امنیت، سلامت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ۱۰ روز از اجرای طرح مقابله پلیس با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند گذشته در ابتدا ما فقط تذکر داده ایم و ارشاد کرده ایم اما از دو، سه روز گذشته با رانندگان، سرنشینان خودرو، مسافران مترو و اصنافی که در آنها ماسک زدن رعایت نمی‌شود برخورد کرده ایم.
 
وی افزود: اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک برای تمامی خودروها انجام می‌شود و فرقی نمی‌کند خودرو شخصی باشد و یا جزو ناوگان حمل و نقل عمومی.
 
سردار رحیمی با اشاره به اینکه در خودرو رانندگانی که ماسک نزنند ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند، گفت: به ازای هر سرنشین که از ماسک استفاده نکرده باشد راننده ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود البته در هر خودرویی که بیش از یک سرنشین داشته باشد باید ماسک زدن رعایت شود و اگر خودرویی تک سرنشین باشد و راننده آن ماسک نداشته باشد ایرادی ندارد اما توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی حتی وقتی در خودرو تنها هستید هم ماسک بزنید.
 
واحدهای صنفی ۳ بار تذکر بگیرند پلمب می‌شوند
 
وی با اشاره به تذکراتی که به واحدهای صنفی در این زمینه داده شده گفت: واحدهای صنفی برای بار نخست تذکر می‌گیرند و برای بار دوم یک میلیون تومان جریمه می‌شوند و برای سومین بار آن واحد صنفی پلمب خواهد شد.
 
سردار رحیمی با اشاره به درخواست پلیس از وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ما از وزارت بهداشت خواسته ایم با توجه به پایش بیماران به ما اعلام کند ویروس کرونا در کدام بخش‌ها بیشتر شیوع دارد و در آنجا آلودگی ایجاد کرده تا بتوانیم تمرکز خود را در آن نقطه بیشتر کنیم.
 
به دنبال تعطیلی پایتخت نیستیم
 
وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان به دنبال تعطیلی شهر نیستیم گفت: از اصناف می‌خواهیم در مقابل ورودی پاساژها و مال‌ها افرادی را مستقر کنند تا از ورود آنهایی که از ماسک استفاده نکرده اند جلوگیری کنند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با ادغام شماره تلفن‌های ضروری موافق هستید گفت: اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا این اتفاق رخ داده است و مقدمات این کار در کشور ما هم فراهم شده است. این کار خوبی است چرا که به عنوان مثال هنگامی که گاز قطع شود و برف بیاید شهروندان با ۱۱۰ تماس می‌گیرند در صورتی که این موضوعات به ۱۱۰ ارتباطی ندارد.
 
سردار رحیمی در پایان گفت: می‌توانم بگویم نیمی از تماس‌ها با پلیس ۱۱۰ هدایتی و ارشادی است و اغلب مواردی است که به پلیس ارتباطی ندارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر