jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۴۱۳ ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۴

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده ارائه کرد

استاندارد جدید برای تعیین افراد آلوده به ویروس کرونا

مقام‌های بهداشتی در کشورهای مختلف جهان برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ به ردیابی افرادی متکی شده‌اند که در تماس با افراد آلوده به ویروس کرونا بوده‌اند اما تعیین اینکه در میان اطرافیانِ فردِ بیمار چه کسی باید تحت نظر قرار بگیرد ماه‌ها مورد بحث و مجادله بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، طبق تعریفی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده ارائه شده است، اگر به صورت پیوسته به مدت ۱۵ دقیقه در فاصله کمتر از ۱.۸ متری فردی که به کرونا آلوده شده باشد قرار بگیرید، احتمال آلودگی شما به حدی است که باید از سوی مقام‌های بهداشتی رسیدگی شود.

اما تعریف جدید ارائه شده توسط مراکز بهداشتی آمریکایی که اخیرا منتشر شد، تغییری بزرگ ایجاد کرد مبنی بر اینکه فرد مشکوک، کسی است که در کمتر از ۱.۸ متری فرد آلوده در مدت زمان ۱۵ دقیقه یا بیشتر در طول ۲۴ ساعت قرار داشته باشد.

مقصود از این تعریف جدید این است که اگر شخصی پنج دقیقه از صبح را با فرد بیمار، ۵ دقیقه دیگر بعدازظهر و ۵ دقیقه شب بگذراند، پس از آن او در لیست افراد پرخطر قرار می گیرد یعنی حتی اگر این ۱۵ دقیقه تماس نزدیک با فرد بیمار، پیوسته نباشد.

این به روزرسانی در میان افزایش قابل توجه موارد ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا انجام می‌شود.

به گفته «جی پولتر»، مدیر بخش بیماری‌های عفونی موارد ابتلا به کرونا در حدود ۷۵ درصد از مناطق آمریکا افزایش یافته است.

پولتر اضافه کرد که مردم احتمالا از توصیه‌هایی که به آن‌ها می‌شود خسته شده‌اند، اما در پاییز و زمستان، پوشیدن ماسک مهم‌تر از هر زمان دیگری است.

در فصول سرد، با توجه به تمایل افراد برای گذراندن وقت خود در مکان‌های بسته، احتمال بیشتری برای انتقال عفونت وجود دارد.

استفاده از ماسک، ریسک انتقال آلودگی از افراد بدون علامت به دیگران را نیز تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

به‌روزرسانی در مورد معیارهای تشخیص افراد پرریسک، تغییر مهمی در پایش اطرافیان فرد بیمار ایجاد می‌کند چرا که با این معیار جدید، افراد بیشتری به عنوان موارد پرریسک و مشکوک در نظر گرفته می‌شوند.

این به‌روزرسانی بر اهمیت فاصله اجتماعی تأکید دارد، زیرا نزدیک شدن به فرد بیمار برای مدتی کوتاه نیز می‌تواند منجر به آلودگی به ویروس کرونا شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر