jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۳۹۰ ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۳

کره شمالی پیش از این اعلام کرده بود که هیچ بیمار کرونایی در این کشور وجود ندارد و مرزهای خود را نیز از ژانویه بسته بود.

به گزارش جام جم آنلاین کره شمالی در اخطاری عجیب به شهروندان خود دستور داده است که در خانه‌ها بمانند چراکه طوفانی از گرد و خاک از سوی چین به سمت مرزهای این کشور می آید که حاوی ویروس کووید ۱۹ است.

بخش هواشناسی تلویزیون دولتی کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد که این طوفان از پنجشنبه به این کشور وارد می شود.

با این حال نه روز پنج شنبه و نه امروز خبری از این طوفان نیست. از طرفی ادعای وجود ویروس کووید ۱۹ در طوفان نیز هیچ شواهد علمی ندارد.

کره شمالی پیش از این اعلام کرده بود که هیچ بیمار کرونایی در این کشور وجود ندارد و مرزهای خود را نیز از ژانویه بسته بود.

اخطار عجیب کره شمالی درباره کرونا (+عکس)

یک روزنامه کره شمالی نیز روز چهارشنبه نوشته بود که به دلیل قابل انتقال بودن کرونا از طریق هوا این طوفان بسیار خطرناک و کشنده است و برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در نتیجه این طوفان باید در خانه ها ماند.

البته باید توجه کنید که طبق اعلام مرکز کنترل بیماریهای آمریکا ویروس کرونا می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت در هوا باقی بماند با این حال انتقال ویروس از طریق طوفان احتمال بسیار کمی دارد.

همچنین روز چهارشنبه سفارت روسیه در کره شمالی در صفحه فیسبوک خود نوشت که همه بازدیدکنندگان و توریست هایی که به این کشور آمده‌اند باید در خانه بمانند و پنجره ها را ببندند چرا که ممکن است کرونا از این طریق به کره شمالی وارد شود.

به نوشته پایگاه اخبار کره شمالی که در کره جنوبی مستقر است، در روز چهارشنبه تقریباً هیچ شهروندی در خیابان های کره شمالی دیده نمی‌شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر