jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۲۲۸۷ ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۵

همسر شاد برابراست با زندگی شاد

علم میگه همسر شادش خوبه چون....

داشتن همسر شاد تاثیرات فوق العاده ای دارد، همچنین نتایج تحقیقات محققان نشان می دهد افرادی که همسران شاد و خوشحالی دارند از سلامتی بیشتری در زندگی برخوردار هستند.

همسر شاد ضامن سلامتی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، افراد شاد معمولاً افراد سالم تری هستند. علت آن هم این است زمانی که افراد احساس خوبی دارند، احتمالاً فعالیت بیشتری انجام می دهند، تلاش می کنند که به اهداف خود دست پیدا کنند از طرفی این فعالیت بیشتر باعث می شود که از تنبلی پرهیز کنند و مثلاً غذاهای فست فودی را کم تر بخورند زیرا خودشان دست به کار شده و غذا درست می کنند. همه این ها دست به دست هم می دهند که بدن سالم تری داشته باشند.

همسر شاد

مزایا و تاثیرات عالی داشتن همسر شاد

یک مطالعه جدید در این مورد نشان می دهد افرادی که همسران شادتری دارند، احتمالاً تناسب اندام بیشتری دارند و شادی بیشتری را احساس می کنند. افرادی که در کنار یک همسر شاد زندگی می کنند، احتمالا 34 درصد بدن سالم تری نسبت به بقیه دارند.

برای این مطالعه حدود 2 هزار نفر در سنین بالا مورد آزمایش قرار گرفته اند و وضعیت سلامتی آن ها بررسی شده است. این آزمایشات حدود شش سال به طول انجامید و گزارش شد که افراد با همسران شادتر، سلامت جسمی کلی بهتری دارند. گزارشات نشان داد که بیماری در این افراد بسیار کم تر از افراد دیگر بود. همچنین این افراد بیشتر از زوج های دیگر ورزش می کردند.

در واقع چنانچه عنوان کرده ایم مطالعات نشان می دهد که همسران شادتر تلاش دارند که طرف مقابل خود را نیز شاد کنند و به سلامت او اهمیت می دهند. این افراد معمولاً بیش از بقیه از خودشان مراقبت می کنند، زیرا انرژی عاطفی بالایی دارند و مراقب هم هستند و حال یکدیگر را خوب می کنند. فرقی ندارد که این حال خوب جسمی و روحی باشد. هنگام بیماری نیز از یکدیگر مراقبت می کنند تا به بهبودی کامل دست پیدا کنند.

دوم افرادی که نگاه مثبتی نسبت به زندگی دارند، احتمالاً با انگیزه تر هستند و به همین دلیل بهتر غذا می خورند، بیشتر ورزش می کنند، منظم می خوابند، برنامه ریزی می کنند و خود تخریبی ندارند. زیرا در مورد آینده احساس خوبی خواهند داشت. افراد شاد همسرانشان را برای ورزش کردن از خواب بیدار می کنند، آن ها را تشویق می کنند تا غذای سالم بخورند.

علم میگه همسر شادش خوبه چون....

سوم این که یک همسر شاد زندگی را آسان تر از دیگران می گیرد. در نتیجه به همسر خود و افراد نزدیک زندگی استرس وارد نمی کند، با دید منفی حال آن ها را خراب نمی کند. در نتیجه فشار و اضطرابی به آن ها وارد نخواهد شد.

جنسیت، ثروت و وضعیت تحصیلی، همگی در سلامت شما کم تر از شادی نقش دارند. در مورد تحقیقات هیچ تفاوتی بین خانم ها و آقایان در این مورد دیده نمی شود. البته معمولاً تصور می شود که خانم ها بهتر می توانند سلامت همسران خود را تضمین کنند اما در مورد شادی همسر و رابطه آن با سلامتی، هیچ تفاوتی بین جنسیت های مختلف وجود ندارد. از طرفی این که همسر شما ببیند که به سلامت او توجه می کنید، ناخودآگاه او را از درون شاد می کند. رضایت از رابطه بین زوج ها یکی از مهم ترین عوامل احساس شادی و خوشبختی می باشد.

تقریباً عواملی مثل سلامت کلی، فعالیت جسمانی، ورزش و بیماری های مزمن در بین زوج های شاد مورد بررسی قرار گرفت. تنها چیزی که با شادی رابطه نداشت، وضعیت های مزمن بود.

پس بهتر است که خودتان هم به سلامت و پیگیری های پزشکی خود توجه کنید زیرا همان طور که میبینید عشق نمی تواند به یکباره همه چیز را حل و فصل کند. پس برای بیماری های مزمن باید به فکر خودتان باشید و فقط به شادی همسرتان اکتفا نکنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر