jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۹۳۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۴۱

رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز در سخنرانی تجمع انتخاباتی خود در ایالت فلوریدا چندبار نام اشتباهی برای موشک‌های فراصوت به کار برد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، اشتباه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تلفظ نام صحیح موشک‌های فراصوت باعث ایجاد موج تمسخر وی در رسانه‌های اجتماعی شد.

ترامپ بامداد امروز در تجمع طرفداران خود در ایالت فلوریدا گفت: «ما الان دارای موشک‌های هیدروصوتی هستیم که پیشتر آنها را نداشتیم چون کشورهای دیگر و در دوران اوباما طرح‌های ما را می‌ربودند اما الان دارای موشک‌های هیدروصوتی هستیم.»

این نخستین بار نیست که ترامپ موشک‌های فراصوت (هایپر سونیک) را به صورت موشک‌های هیدرو سونیک نام می‌برد.

تمسخر ترامپ در رسانه‌های اجتماعی از سوی کاربران به این دلیل بود که ترامپ چندی پیش اشتباه لفظی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها را به تمسخر گرفته بود.

بایدن چند روز پیش هنگام رفتن به اوهایو برای شرکت در تجمع انتخاباتی، در پاسخ به سوالی درباره لزوم در نظر گرفتن اعتقاد قاضی پیشنهادی ترامپ برای پُست خالی «دیوان عالی» این کشور، در توضیحات برای رد کردن این نظر به مشکل برخورد و نام سناتور «میت رامنی» (نامزد حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های سال ۲۰۱۲ در مقابل باراک اوباما و فرماندار سابق) را به خاطر نیاورد و همچنین بار دیگر به اشتباه رقابت برای ریاست‌جمهوری را رقابت برای سنا خواند.

بایدن گفت: شاید به خاطر بیاورید، من وقتی در حال رقابت در مقابل سناتوری که مورمون بود، فرماندار (؟) به دردسر افتادم. اعتقاد هیچکس نباید مورد پرسش قرار بگیرد.

تعداد بازدید : 47

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر