jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۸۸۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۸

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: پس از چهار شبانه روز تلاش طاقت‌فرسا نیروهای امدادی و مردمی آتش سوزی در ارتفاعات کوه پهن گچساران مهار شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس از گچساران، مجید نظری از مهار و اطفا کامل آتش‌سوزی ارتفاعات کوه پهن گچساران خبر داد.
 وی ادامه داد: پس از  چهار شبانه روز  تلاش طاقت‌فرسا  نیروهای امدادی و مردمی آتش سوزی در ارتفاعات کوه پهن گچساران  مهار شد.
آتش سوزی ارتفاعات کوه پهن گچساران پس از چهار روز تلاش مهار شد/ قریب بر150هکتاردر آتش سوخت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه این آتش سوزی  از روز سه شنبه  رخ داده و امروز این آتشسوزی مهار شد، گفت:  برای مهار آتش در این منطقه بلافاصله نیروهای کمکی  اعم از نیروهای امدادی، نیروهای مردمی، بومی، منابع طبیعی و نیروهای بسیجی به منطقه اعزام شدند.
نظری با بیان اینکه علت  این گونه آتش سوزی‌ها دقیق مشخص نیست و پس از بررسی عمدی یا سهوی بودن آن مشخص می‌شود، عنوان کرد: عامل بسیاری از آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های انسانی است.
وی اذعان کرد: بر اساس برآورد اولیه کارشناسان قریب بر 100 الی 150 هکتار از مراتع و جنگل‌های این منطقه دچار خسارت شد.
 این مسوول ابراز کرد: به علت سخت گذر و صعب العبور بودن منطقه  و وزش باد پاییزی موجب شد تا برای مهار آتش با مشکل مواجه شویم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه برای مهار آتش سوزی در این منطقه قریب بر 80 نفر مشارکت داشتند، گفت:  در حال حاضر 3 اکیپ در مناطق مختلف در حال پایش جنگل های گچساران هستند تا در صورت شعله ور شدن دوباره آتش آن را خاموش کنند.
 به گزارش فارس، از ابتدای سالجاری تا کنون ۴۷۹ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان دچار آسیب جدی شده است.
 وی با اشاره به اینکه امسال 28 فقره آتشسوزی در مراتع و جنگل‌های گچساران رخ داده است، افزود:  آتش سوزی های در مناطقی از جمله  پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون و کوه پهن رخ داد.
نظری با بیان اینکه  آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های گچساران نسبت به مدت مشابه قبل 38درصد افزایش داشته  است، عنوان کرد:   این در حالی است که در سال گذشته 300 هکتار از مراتع این شهرستان در قالب 18 فقره آتش سوزی رخ داده بود.
این مسوول ادامه داد: سال گذشته آتش سوزی در مناطقی از جمله  مناطق بابا کلان، سرآب ننیز، تلخاب شیرین، آبگرمو، خنگ بنار، ریگو، مارین، گناوه، بن پیر، اسپر، کوه وزک، نارک و دیل صورت گرفته بود.
 نظری با بیان اینکه 90درصد از آتش سوزی های امسال در این شهرستان عمدی بوده است، گفت: امسال تنها چهار فقره آتش  سوزی در مراتع انبار شاهی رخ داد که در این آتش سوزی به بیش از 113 هکتار از مراتع این منطقه خسارت جدی وارد شد.
وی افزود: همچنین بیش از 257 هکتار از منطقه خنگ بنار و کوه گهر این شهرستان امسال طعمه حریق شد که پس از پنج روز مهار شد.
نظری خاطرنشان کرد: بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.
 به گزارش فارس، امسال برای چندمین بار است که آتش سوزی در ارتفاعات کوه پهن گچساران رخ می‌دهد.
درختان بلوط، بن، کلخنک و بادام از مهمترین پوشش گیاهی "کوه پهن" به شمار می روند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر