jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۵۳۳ ۲۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۸

فرمانده انتظامی شهرستان استان مرکزی گفت: پلیس ساوه در عملیاتی دقیق و موفقیت آمیز توانست ۲ زن که پس از سرقت طلاهای یک شهروند ساوجی اقدام به آتش زدن منزل برای از بین بردن آثار جرم کردند، ‌شناسایی و دستگیر کند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از سایت خبرگزاری ایرنا، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» روز پنجشنبه در این خصوص، ‌ افزود: این متهمان طلا و جواهرات منزل یکی از اهالی شهر ساوه را به ارزش حدود ۱۰ میلیارد ریال به سرقت بردند و به زعم خود با آتش زدن منزل قصد داشتند آثار و رد عمل مجرمانه را از بین ببرند اما نقشه و محاسبات آنها اشتباه بود.

عوامل سرقت طلاها و آتش زدن منزل مسکونی به دام پلیس ساوه افتادند

وی گفت: چندی پیش با اعلام گزارشی از یک مورد آتش سوزی به مرکز فوریت های پلیسی شهرستان ساوه ماموران در صحنه حادثه حاضر شدند و پس از انجام بررسی میدانی و بیان نظر کارشناسان آتش نشانی مشخص شد که آتش سوزی منزل مسکونی عمدی بوده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از این که مالک منزل مدعی شد که مقادیر زیادی طلا به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال از منزلش به سرقت رفته است، تحقیقات مأموران پلیس آگاهی شهرستان ساوه به منظور شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان آغاز شد.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار کرد: با انجام تحقیقات فراگیر میدانی و نمونه برداری از صحنه جرم سرانجام یکی از سارقان شناسایی و در عملیات غافلگیرانه ماموران دستگیر شد.
وی ادامه داد: سارق که زنی میانسال بود پس از مشاهده مدارک و شواهد قانونی در بازجویی های کارآگاهان، چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و اقرار کرد که از مدت ها پیش با مالک منزل همسایه بوده و با افراد خانواده اش ارتباط داشته است و منتظر بوده تا فرصتی مناسب با سوء استفاده از اعتماد آنها و سرقت یکی از کلیدهای درب ورودی حیاط منزلشان نقشه خود را اجرا کند.

به گفته سردار مفخمی شهرستانی، این سارق همچنین معترف شد که با ساخت کلید درب ورودی منزل در یکی از کلیدسازی ها، موفق به دستیابی به کلید دوم و ورود به منزل برای سرقت طلاها با همکاری دختر خواهرش شده است.

وی افزود: سارقان در ادامه اعترافات خود بیان داشتند که پس از سرقت طلاها، برای اینکه آثار و مدارک باقی مانده در صحنه جرم به صورت کامل از بین برود اقدام به آتش زدن تمام وسایل منزل کردند.

وی اظهار داشت: دیگر همدست این متهم که در سرقت طلا و آتش زدن منزل مشارکت داشت نیز دستگیر شد و هر ۲ نفر در اعترافات دلیل و  انگیزه اقدام به سرقت و آتش زدن منزل را حسادت زنانه و تحریک شدن در هنگام دیدن طلاهای گران قیمت خانم همسایه خود عنوان کردند.

وی بیان کرد: با اتمام تحقیقات در نهایت طلاهای مسروقه که سارقان موفق به فروش آنها نشده بودند، از مخفیگاه آنها کشف و تحویل مالباخته شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی با صدور قرار قانونی به زندان معرفی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر