jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۰۵۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۵

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به ارسال لینک‌های جعلی خرید از سایت آدیداس برای شهروندان در شبکه‌های اجتماعی گفت: شهروندان برای خرید هر نوع کالایی حتما به سایت‌های معتبر دارای Enamad مراجعه و از تهیه کالا از فروشگاه‌های آنلاین فاقد نماد اعتماد الکترونیک خودداری کنند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی اظهارکرد: اخیراً پیامی حاوی «وعده کفش های رایگان آدیداس به مناسبت ۹۳ سالگی این شرکت» برای کاربران ارسال می شود که این پیام حاوی یک لینک مربوط به سایت جعلی آدیداس است. طی بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان فنی این پلیس مشخص شد، این سایت دارای گواهینامه‌ امنیتی معتبر نیست و از پروتکل ناامن http به جای https استفاده می‌کند که برای وب سایت یک شرکت مشهور و بزرگ امری غیرعادی است.

وی افزود: در آدرس URL سایت جعلی در کلمه adidas به جای حرف i، عدد یک کوچک انگلیسی قرار دارد. با توجه به نتایج به دست آمده این یک صفحه‌ جعلی و احتمالا آلوده به بدافزار است و قربانی به علت استفاده از مرورگرهای به روز نشده متوجه جعلی بودن آن نمی شود و روی لینک، کلیک می کند و وارد سایت می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا اضافه کرد: این صفحات جعلی به احتمال زیاد قربانی را عضو یک شبکه بات نتی می کند یا در پس ماجرا از منابع سیستم آن برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کند و یا بدون اطلاع کاربر و به واسطه‌ تعاملی که با سایت برقرار کرده ، بدافزاری را روی سیستم قربانی نصب می کند و اطلاعات آن را به سرقت می برند.

پاشایی در پایان از شهروندان درخواست کرد توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و آن ها را به کار ببندند تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری ها قرار نگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسcyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر