معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران با اشاره به حاد شدن وضعیت بیمارستانهای تهران در پی تشدید شیوع کرونا و تکمیل ظرفیت آنها تاکید کرد: قطعا جریمه نقدی برای متخلفین رعایت پروتکل های بهداشتی اعمال خواهد شد.
کد خبر: ۱۲۷۹۹۰۳

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، حمیدرضا گودرزی در تشریح جزییات اعمال جریمه های نقدی برای متخلفین رعایت پروتکل‌ های بهداشتی و استفاده از ماسک گفت: چهلمین جلسه ستاد ملی کرونا برگزار شد و تصمیماتی در آن در خصوص استفاده از ماسک از درب منزل اتخاذ و مقرر شد ستادهای استانی مقابله با کرونا در پی این جلسه اقداماتی از جمله جریمه برای شهروندانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند انجام دهند.

وی افزود: در تاکسی ها و اصناف و ادارات این جریمه ها به راحتی قابل اعمال خواهدبود. متاسفانه در حال حاضر وضعیت کرونا در تهران بسیار حاد شده و بیمارستان ها در خصوص پذیرش این بیماران با مشکل مواجه شدند. بر همین اساس برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند جریمه ۵۰ هزار تومانی و برای افرادی که بیمار شده اند و قرنطینه رارعایت نمی کنند جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال خواهد شد.

به گفته معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران، این جریمه ها برای شهروندان از طریق نیروی انتظامی با چهره نگاری انجام خواهد شد و بازرسین وزارت بهداشت نیز در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل عمومی رانندگانی که از ماسک استفاده نمی کنند جریمه ۱۰۰ هزار تومانی و برای هر مسافر متخلف نیز ۲۰ هزار تومان جریمه اعمال خواهد شد.

گودرزی این را هم گفت که تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی و مسافران آنها موظف به استفاده از ماسک هستند. عدم رعایت این موضوع برای شرکت های حمل و نقلی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی را در پی خواهد داشت و به ازای هر مسافر جریمه ۲۰ هزار تومانی اعمال می شود.

معاون استانداری تهران در تشریح شمار مبتلایان به کروناویروس در سطح استان تهران گفت: تا این لحظه ۱۲۶ هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند و ۸۱۰۰ نفر نیز جان خود را از دست دادند. متاسفانه میزان رعایت پروتکل در استان تهران کاهش پیدا کرده و بر همین اساس چهار راهکار استفاده از ماسک، غربالگری، مراقبت و قرنطینه و آگاهی بخشی در دستور کار قرار گرفته است. قطعا افرادی که مبتلا به بیماری شده اند بایدنسبت به تکمیل فرم‌های وزارت بهداشت اقدام کنند و برای خارج شدن از قرنطینه حتما هماهنگی انجام دهند. درغیر این صورت خروج بدون هماهنگی از قرنطینه ۲۰۰ هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت و نظارت این موضوع نیز با بارسان بهداشت و درمان خواهد بود.

به گفته گودرزی، همچنین افرادی که در مکانهای بسته و سر باز از ماسک استفاده نکنند نیروی انتظامی و بازرسان بهداشت و درمان و نیروهای مقاومت بسیج نسبت به اعمال جریمه آنهااقدام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در خصوص واحدهای صنفی عدم رعایت پروتکل ها در مرحله اول تذکر، در مرحله دوم جریمه ۳۰۰ هزار تومانی و در مرحله سوم جریمه یک میلیون تومانی و در مرحله چهارم با پلمپ واحد صنفی مواجه خواهد شد.

گودرزی همچنین درباره شهروندان عادی نیز گفت: این افراد نخستین بار برای عدم پروتکل ها تذکر شفاهی دریافت خواهند کرد و مشخصات آنها ثبت خواهد شد و در مرحله بعد جریمه ۵۰ هزار تومانی برای آنها اعمال می شود.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران با تاکید بر لزوم همکاری و مشارکت شهروندان برای مقابله با کروناویروس و تشدید شیوع این بیماری گفت: تقریبا وضعیت بیمارستانهای تهران به اشباع رسیده و بیمارستان ها با مشکل جدی مواجه شدند.

در ادامه این جلسه، اسماعیلی سرپرست دادسرای جرایم پزشکی و دارویی تهران نیز با تاکید بر اعلام آمادگی این دادسرا برای اعمال قانون گفت: در شرایط افزایش شیوع این بیماری حاکمیت ورود پیدا کرده و قطعا با شهروندانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند و تعداد آنها اندک است برخورد قاطع صورت خواهد گرفت. بی تردید برای استفاده نکردن از ماسک هیچ دلیل قانع کننده ای وجود ندارد. عده ای که نافرمانی و هنجارشکنی می کنند با گزارش پلیس و بازرسی ها برخورد با آنها صورت می گیرد و دادستانی آمادگی کامل دارد که برای سلامت شهروندان شبانه روز فعالیت کنند البته ابتدا باید مسئولیت به شهروندان تفهیم شود که این کار باید توسط تیم مشترک بهداشت و پلیس انجام شود و در صورت تکرار تخلف جریمه و برخورد انجام شود.

در ادامه این جلسه صادقی رئیس صنعت و معدن و تجارت استان تهران نیز با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای تجاری و صنعتی و معدنی گفت: تلاش لازم صورت گرفته تا تمامی واحدها در سطح مناسب رعایت پروتکل ها را مد نظر قرار دهند و خوشبختانه میزان آلودگی در سطح نیروهای این واحدها بسیار اندک است و جای نگرانی وجود ندارد. در ارتباط با واحدهای صنفی عمده صنوفی که احتمال شیوع در آنها بالا بوده همانند تالارهای پذیرایی تعطیل شدند و بر سایر واحدها نیز نظارت های جدی اعمال می شود.

وی گفت: ظرفیت تولید ماسک به روش صنعتی حتی بیشتر از نیاز استان است و به روش کارگاهی نیز با رعایت همه استانداردها تولید ماسک دنبال می شود لذا درحوزه تولید ماسک با مشکلی مواجه نیستیم و در حال حاضر نیز ماسک باید با قیمت هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شود.عرضه بالاتر از این قیمت قطعا با برخورد قضایی روبرو خواهد شد.

رئیس صنعت و معدن و تجارت استان تهران افزود: در جلسه فردا ستاد ملی کرونا نیز پیشنهاد کاهش قیمت ماسک با توجه به رقابتی شدن بازار ارائه خواهد شد و پیش بینی می شود قیمت ماسک کاهش پیدا کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها