رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا:

برای پایان آمار بالای فوتی‌های کرونایی، تعطیلی 3-2 هفته‌ای نیاز است

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با هشدار وضعیت وخیم همه گیری بیماری کرونا و آغاز موج سوم، اعلام کرد که پس از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح، وضعیت بیمارستان‌های مختص بیماران کرونایی بهبود پیدا کرده است.
کد خبر: ۱۲۷۹۶۴۷

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر پیام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با برنامه «تهران کلینیک» رادیو تهران با تشریح وضعیت بیمارستان‌‌ها در شرایط کرونایی گفت: وضعیت ما در نه تنها در تهران بلکه در کل کشور بحرانی است و این روزها ما وارد موج سوم همه گیری کرونا شده‌ایم که این وضعیت با وجود تغییر آب و هوا و حضور اکثریت مردم در تجمعات افزایش یافته است. تا چند روز اخیر و پیش از دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر آمادگی بیمارستان‌های نیروهای مسلح برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی، تخت‌های ما در شرایط نامناسبی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی بودند اما پس از دستور ایشان، وضعیت بیمارستان‌ها بهبود پیدا کرده است.

وی در خصوص محدودیت‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال جریمه برای افراد خاطی نیز گفت: محدودیت‌ها باید به درجه اجرایی شدن برسند. علی رغم این محدودیت‌ها، هنوز هم برخی از مردم بدون توجه به پروتکل‌های بهداشتی سفر می‌کنند یا در تجمعات حداکثری حضور دارند. در تعطیلات پیش روی هفته آینده نیز اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی عمل نکنند، با مشکل حادتری مواجه خواهیم شد.

دکتر طبرسی در همین خصوص افزود: پیشنهاد ما 3-2 هفته تعطیلی عمومی و کامل مانند تعطیلات عید نوروز است، حتی اگر در شرایط اقتصادی این پیشنهاد زیان‌بار باشد. مردم با عدم رعایت به افزایش آمار کمک می‌کنند و هم به هم‌نوع خود و هم به کادر درمان آسیب می‌زنند.

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افرادی که در ارتباط با بیماران کرونایی هستند نیر عنوان کرد: کسانی که با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، باید به مدت دو هفته در قرنطینه کامل به سر ببرند. این افراد اگر در گروه افرادی هستند که مجبور به حضور در اجتماع هستند و یا به اقتضای شغل باید در محل کار حضور پیدا کنند، ملزم به دادن تست کرونا هستند و در غیر اینصورت نیازی به آزمایش کرونا ندارند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پایان با یادآوری علائم بیماری از مردم خواست که اگر علائم تنفسی خاصی یا تب و بدن درد دارند، با قرنطینه خود به درمان خود کمک کنند و تا حد امکان از مراجعه به مرکز درمانی خودداری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها