خبرنگاران محلی می‌گویند در شهر مرکزی منطقه قره‌باغ صدای انفجار شنیده شده و برخی دیگر نیز مدعی حمله موشکی ارمنستان به دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان هستند.
کد خبر: ۱۲۷۹۵۷۸
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌رغم گذشت بیشتر از ۱۲ ساعت از اعلام آتش‌بس بشردوستانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، برخی منابع همچنان از تداوم درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستانی» خبر می‌دهند.
 
خبرگزاری «اسپوتنیک» بامداد یکشنبه به نقل از خبرنگار میدانی خود گزارش داد که چندین صدای انفجار در شهر «استپاناکرت» یا همان «خان‌کندی» به عنوان مرکز منطقه قره‌باغ شنیده شده و آسمان نیز با نور شدید روشن شده است.
 
شبکه «تی‌آرتی وُرلد» نیز به نقل خبرنگاران محلی گزارش داد که ارتش ارمنستان در اقدامی ناقض آتش‌بس، شهر «گنجه» به عنوان دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان را با موشک هدف قرار داده است.
 
بامداد گذشته بود که وزیر خارجه روسیه با اعلام خبر توافق ایروان و باکو برای توقف درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ، گفت این آتش‌بس از ظهر روز دهم اکتبر آغاز خواهد شد.
 
درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۳ روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.
 
پیش از این روسیه، فرانسه و دولت ارمنستان از اعزام تروریست‌های سوری به جمهوری آذربایجان بدست ترکیه خبر داده بودند که این خبرها البته با تکذیب شدید باکو مواجه شده است. در مقابل جمهوری آذربایجان نیز مدعی است که تعدادی از ارمنی‌های سوریه و لبنان و دیگر مناطق جهان خود را برای جنگ به قره‌باغ رسانده‌اند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها