jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۴۵۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۹

معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد مقابله با کرونا در استان تهران:

کاهش حساسیت مردم نتیجه فرسایش کرونایی است/ روانپزشکان و روانشناسان راهکار بدهند

معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با تاکید بر وضعیت وخیم شهر تهران از کاهش حساسیت مردم در پی فرسایش کرونایی مردم خبر داد و از متخصصان حوزه سلامت روان خواستار کمک به مردم و ارائه راهکار شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر علی ماهر، معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تبریک روز جهانی سلامت روان در خصوص ضمانت اجرایی برای اجرای محدویت‌های مصوب ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در گفت و گو با برنامه «تهران کلینیک» رادیو تهران گفت: مسئولیت ضمانت اجرایی محدویت‌های اعمال شده به عهده نیروی انتظامی است و این پیشنهاد در کمیته اجتماعی انتظامی ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است. ترجیح و سیاست مسئولین وزارت بهداشت این است که با مردم تا حد امکان به طور اقناعی برخورد شود و در صورت عدم توجه، پیگیری‌های قانونی متوجه آن‌ها شود.
وی در همین خصوص افزود: پیشنهاد ما مانند اکثر کشورهای پیشرفته، جریمه افراد خاطی است اما سیاست ما همچنان برخورد اقناعی است و از مردم خواهش می‌کنیم برای حفظ سلامت خودشان این محدودیت‌ها را رعایت کنند. اگر محدودیت‌ها تشدید شود، این محدودیت‌ها به صورت فرهنگ درمی‌آیند، همانطور که در حال حاضر هم بسیاری از فعالیت‌های روزانه ما تحت تاثیر کرونا به صورت عادت درآمده است.
وضعیت فعلی از پیک دوم مردادماه خطرناک‌تر است
دکتر ماهر درخصوص کاهش حساسیت مردم نسبت به مساله بیماری کرونا نیز عنوان کرد: بحث تشدید اطلاع‌رسانی در خصوص کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید بتوان گفت در این زمینه کمی غفلت کرده‌ایم و مردم تصور کردند که این مساله عادی شده است. در حال حاضر در وضعیت وخیمی به خصوص در شهر تهران قرار داریم، به حدی که این وخامت از پیک دوم در مردادماه هم بدتر شده است.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد مقابله با کرونا در استان تهران تاکید کرد: مقداری از این کاهش حساسیت‌ها نیز طبیعی است چون مردم با نوعی از فرسایش مواجه شده‌اند که لازم است همکاران روانپزشک و روانشناس راهکارهایی را ارائه بدهند که بار این بیماری به حداقل برسد.
ماهر در پایان با اشاره به تمدید محدودیت‌ها تا 25ام تشریح کرد: بعد از این تاریخ با توجه به تغییراتی که در وضعیت سلامت مردم مشاهده کنیم، ممکن است بعضی محدودیت‌ها تغییر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش