jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۹۵۷ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۹

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ایران، از آغاز توزیع واکسن آنفلوانزا در مطب‌ها خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، علی تاجرنیا، گفت: یکی از دغدغه‌های سازمان نظام‌پزشکی در بحث دریافت آنفلوانزا، کسانی هستند که در صف اول مواجهه با بیماری قرار دارند که در وهله اول مصونیت پیدا کنند و خوشبختانه وزارت بهداشت، پرسنل و پزشکان را در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در سراسر کشور حمایت کرد و در نتیجه جهت‌گیری سازمان نظام‌پزشکی حمایت از بخشی از اعضای جامعه پزشکی هستند که مطب دارند.
 
وی افزود: اتفاقاً مطلب داران در صف اول و خط مقدم مواجهه با بیماران هستند و خوشبختانه با پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که صورت گرفت به میزان ۱۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای چهار ظرفیتی در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار گرفت.
 
تاجرنیا گفت: اگرچه حدود ۳۰۰ هزار عضو جامعه پزشکی در سراسر کشور داریم اما با توجه به مشغولیت بخش عمده‌ای از آنها در بخش‌های مختلف تحت پوشش وزارت بهداشت فکر می‌کنیم که اگر این میزان به شکل درستی توزیع شود، پاسخگوی نیاز افرادی که در مطب‌ها مشغول ارائه خدمت هستند را بدهد.
 
وی با اشاره به انجام توزیع واکسن‌ها در سراسر کشور و در تمام ۲۰۶ شهر دارای نظام پزشکی، ادامه داد: مرحله اول توزیع در سطح کشور انجام شده و ظرف امروز و فردا توزیع واکسن‌ها در بین اعضای جامعه پزشکی شروع خواهد شد.
 
تاجرنیا افزود: برای دریافت واکسن، پزشکان و دندانپزشکان که در مطب یا دفاتر کار مشغول خدمت هستند باید با نظام پزشکی شهرستان مربوطه تماس بگیرند و شیوه دریافت را مطلع شوند. طبیعتاً با توجه به اینکه واکسن باید در شرایط زنجیره سرد نگهداری شود و بلافاصله بعد از دریافت تزریق شود، برخی از نظام پزشکی‌ها با داروخانه‌ها یا مراکز بهداشتی هماهنگی انجام داده‌اند که همکاران باید به آنها مراجعه کنند.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ایران، در خصوص توزیع واکسن آنفلوانزا برای پزشکان شهر تهران، گفت: در تهران با توجه به تعدد افرادی که باید واکسن را دریافت کنند از امروز و ظرف مدت یک هفته و به تدریج پیامک‌هایی به شماره موبایل همکاران ارسال خواهیم کرد و متناسب با اطلاعاتی که افراد ارائه خواهند کرد و از جمله منطقه شهری محل سکونت یا طبابت، داروخانه‌ای به آنها معرفی خواهد شد که می‌توانند با مراجعه به آن داروخانه، واکسن را دریافت کنند.
 
وی افزود: این میزان واکسنی که در اختیار نظام پزشکی قرار داده شده صرفاً برای اعضای جامعه پزشکی است و به صورت رایگان خواهد بود.
 
تاجرنیا تاکید کرد: درخواست ما این است که همه عزیزانی که در بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی مشغول کار هستند و از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت این واکسن را دریافت می‌کنند حتی‌المقدور مراجعه‌ای به سازمان نداشته باشند تا سایر همکاران بتوانند واکسن را دریافت کنند. امیدواریم با توجه به تأمین اعتبار خوبی که برای ورود چندین میلیون واکسن دیگر صورت گرفته در گام‌های بعدی بتوانیم خانواده‌ها و همکاران پزشکان را هم تحت پوشش قرار دهیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش