در حالیکه رئیس‌جمهور آمریکا در اولین پیام ویدئویی خود بعد از ترخیص از بیمارستان حال جسمانی خود را بسیار عالی توصیف کرده بود، ویدئوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد او دچار مشکل تنفسی است.
کد خبر: ۱۲۷۸۸۱۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، در حالیکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در اولین کلیپ ویدئویی خود از کاخ سفید بعد از ترخیص از بیمارستان نظامی «والتر رید» تأکید کرد که حالش بسیار خوب است، اما ویدئوهایی از لحظات قبل از سخنرانی وی، حکایت از مشکل تنفسی ترامپ دارد.
 
پایگاه اطلاع‌رسانی نیوزیلند هرالد، گزارش کرد، زمانیکه ترامپ از پله‌های کاخ سفید بالا می‌رفت تا برای جمعیت دست تکان دهد و بیانیه ویدئویی دهد، با جسارت درباره ایمن شدن خود در برابر «کووید-۱۹» سخن به میان می‌آورد اما ویدئوی دیگری منتشر شده است که موجب شده بسیاری درباره سلامت رئیس‌جمهور ۷۴ ساله آمریکا دچار تردید شوند.
 
ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد که قبل از آنکه ماسک را از مقابل دهانش بردارد، از پله‌ها بالا می‌رود و سپس به نظر می‌رسد در حالیکه از جمعیت قدردانی می‌کند و کت خود را مرتب می‌کند، در نفس کشیدن دچار مشکل است.
 
تعداد بازدید : 369
 
این کلیپ ویدئویی به سرعت در شبکه اجتماعی توییتر پخش شد و برخی از آن به عنوان شواهدی در نظر گرفتند که نشان می‌دهد ترامپ بسیار سخت‌تر و دشوارتر از آنچه که ظاهراً نشان می‌دهد با کرونا و غلبه بر آن درگیر شده است.
 
یکی از پرستاران بخش «آی سی یو» بعد از مشاهده این فیلم خاطرنشان کرد که ظاهراً ترامپ احساس ناراحتی می‌کند و به سختی برای نفس کشیدن تلاش می‌کند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از پیام ویدئویی خود، حال جسمانی‌اش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: «حالم اصلا خوب نبود. از دو روز پیش حالم بسیار خوب شده است و بهتر از هر زمانی در کل زندگی ام هستم، بهتر از ۲۰ سال پیش هستم. اجازه ندهید (این ویروس) بر شما چیره شود و اجازه ندهید زندگی شما را بگیرد. اجازه ندهید چنین چیزی رخ دهد».
 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که صبح روز پنجشنبه ابتلای خود را به ویروس کرونا اعلام کرده بود و روز جمعه به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه واشنگتن منتقل شده بود، عصر روز دوشنبه (به وقت واشنگتن) از بیمارستان مرخص شد و به کاخ سفید بازگشت.
 
تیم پزشکی رئیس جمهور آمریکا که در کنفرانس خبری صحبت می‌کرد اضافه کرد که وضعیت سلامتی رئیس جمهور طبیعی بوده و میزان اکسیژن و نبض ترامپ عالی است.
 
تیم پزشکی گفت که به دلیل نگرانی از وخیم شدن سلامتی رئیس جمهور، کنترل وضعیت وی ادامه خواهد یافت و ترامپ طی ۲۴ ساعت آینده در کاخ سفید تحت کنترل پزشکی قرار خواهد گرفت. به گفته این تیم رئیس جمهور دست کم ۱۰ روز نیاز دارد که به طور کامل بهبودی پیدا کند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها