سیارکی که به اندازه یک اتوبوس است به تازگی از فاصله ۲۷ هزار کیلومتری زمین رده شده است. این فاصله از ارتفاع ماهواره ها در مدار سیاره خاکی کمتر است.
کد خبر: ۱۲۷۷۲۳۰
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، هفته گذشته سیارک جدیدی شناسایی شده که پیش بینی می شود تا ۲۰۲۹ میلادی در نزدیکی زمین بماند.
 
سیارک مذکور ۲۰۲۰SW نام دارد و روز ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) رصد شده است. تخمین زده می شود این سیارک از فاصله ۲۷ هزار کیلومتری زمین گذر کرده است.
 
این درحالی است که رسانه های مختلف اشاره می کنند فاصله گذر این سیارک از کنار زمین از ارتفاع بسیاری از ماهواره های تلویزیونی و آب و هوایی کمتر است. در حال حاضر این ماهواره ها در ارتفاع ۳۵ هزار و ۸۸۸ کیلومتری زمین مدار می زنند.
 
هنوز اندازه دقیق این سیارک مشخص نیست اما تخمین زده می شود قطر آن بین ۴.۴ تا ۹.۹ متر باشد. به عبارت دیگر ۲۰۲۰SW به اندازه یک اتوبوس است و با سرعت ۷.۷ کیلومتر برثانیه حرکت می کند.
 
رسانه های خبری همچنین ادعا می کنند به دلیل اندازه کوچک سیارک، احتمالا گرانش زمین روی مسیر حرکت آن تاثیر می گذارد. با توجه به آنچه گفته شد تخمین زده می شود سیارک در سوم ژوئن ۲۰۲۹ میلادی دوباره از کنار زمین گذر کند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها